نیروی دریایی ایران در کلاس یک نیروی قدرتمند جهان

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا، به عنوان محور یکی از منظومه‌های جدید قدرت در جهان می‌تواند قرار بگیرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،امیر سرتیپ محمد حسن نامی رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری رزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند، حضور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در یک رزمایش مُرکب با یک نیروی دریایی مطرح در جهان یعنی روسیه را مسئله‌ای مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: این هماهنگی ایجاد شده بسیار مهم و اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: بی شک با گذشته به یک دهه قبل، مبداء این استراتژیک (قدرت میزبانی ازرزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند)، زمانی بود که فرمانده معظم کل قوا، استراتژیک «دست بلند در دریاها» را مطرح کردند و براساس آن، نیروی دریایی راهبردی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خودشان را طی این مدت در مقیاس نیروی دریایی قدرتمند جهانی قرار دادند.


بیشتر بخوانید


خلیج فارس، از مناطق مهم ژئوپلتیکی جهان

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اهمیت خاص مناطق دریایی و دامنه مرزی دو هزار و ۵۶۴ کیلومتر مرز دریایی کشور در سواحل خلیج همیشه فارس و دریای عمان، خلیج فارس را از مناطق مهم ژئوپلتیکی جهان برشمرد و تصریح کرد: این منطقه از لحاظ ژئواستراتژیک و ژئوپلتیک هم اهمیت زیادی دارد.

نامی در بیان نقش تأثیرگذاری خلیج فارس و دریای عمان بر اتفاقات جهان، اضافه کرد: تأثیرات مثبت و منفی در این منطقه، در کل جهان تاثیر می‌گذارد و دریای عمان و اقیانوس هند، درواز‌ه‌ای به سمت آب‌های آزاد جهان به شمار می‌روند و امنیت این اقیانوس به ویژه شمال آن بسیار مهم است.

نیروی دریایی ایران در کلاس یک نیروی قدرتمند جهان

دست‌یابی ارتش و سپاه به قدرت دریایی

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران به دست‌یابی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرت دریایی قابل قبول، تصریح کرد: ارتش وسپاه با بکارگیری شناورها، زیردریایی‌ها، ناو‌های مُدرن و محصولات دفاعی پیشرفته، کارشان را به حد قابل قبولی رسانده‌اند.

نامی اجرای عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده توسط دزدان دریایی را مهمترین چشم انداز رزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند با حضور ایران، روسیه و هند برشمرد و اضافه کرد: تیراندازی بر اهداف سطحی دریایی و هوایی از دیگر نقاط قوت این رزمایش بود، برقراری امنیت دریایی امروزه برای ایران و روسیه اهمیت دارد.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران میزبانی ایران از این رزمایش را نشان دهنده رسیدن ایران درمقیاس و میزان قدرت دریایی قابل قبول در منطقه و حتی جهان دانست و تصریح کرد: نیرو‌های مسلح ایران به ویژه ارتش و به خصوص نیروی دریایی ارتش در برخوردداری از محصولات دفاعی مُدرن و نیروی انسانی متخصص خودش ران شان داده است.

قدرت تک قطبی آمریکا شکاف برداشته است

وی بر خروج جهان از یک قطبی بودن با ظهور چند منظومه قدرتی نظیر جمهوری اسلامی ایران در جهان به عنوان، پیام رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند به استکبار جهانی به ویژه رژیم جنایت‌کار آمریکا، تأکید کرد و افزود: وقایع اخیر هم به ویژه در آمریکا نشان داد که قدرت تک قطبی آمریکا شکاف برداشته است و اکنون جهان به سوی چند منظومه قدرتی درحال حرکت است.

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران، چین و روسیه می‌توانند به عنوان یک منظومه و یا هر کدام به شکل محور یک منظومه مطرح شوند، ایران درغرب آسیا، محور یکی از این منظومه‌ها می‌تواند قرار بگیرد و این نگاه به جمهوری اسلامی در جهان وجود دارد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: نیروی دریایی ، ناو
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر