با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

آیین کلنگ زنی پروژه ۱۰۶۴ واحدی تعاونی کارکنان شهرداری انجام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در این هشت سال تمام وعده‌های دولت در حوزه راه و شهرسازی را به نتیجه رساندیم.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، نعمت الله ترکی، امروز (ششم اسفند) در آیین کلنگ زنی پروژه ۱۰۶۴ واحدی تعاونی کارکنان شهرداری کرمانشاه که قرار است در قالب طرح "اقدام ملی مسکن"اجرایی شود با اشاره به دو ماموریت وزارت راه و شهرسازی گفت : یکی از ماموریت‌ها بحث ساخت و توسعه حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی است که خوشخبتانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

او گفت : در حال حاضر هیچ استانی در سطح کشور نیست که در یکی از زمینه‌های حمل و نقل فعال نبوده و پروژه نداشته باشد.

ترکی افزود: تنها در دهه فجر امسال ۱۰۵ پروژه بزرگراهی و آزادراه در سطح کشور افتتاح شد که نشان دهنده فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است.

او افزود: در حوزه حمل و نقل دریایی هم علی رغم تحریم‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته و در بحث انجام صادرات و واردات و گمرکات خللی ایجاد نشد.

ترکی افزود: در حوزه حمل و نقل هوایی هم علی رغم تحریم و اینکه حتی نمی‌توانستیم یک قطعه وارد کشور کنیم، به همت جوانان ایرانی خللی در کار فرودگاه‌ها و انجام سفر‌های هوایی صورت نگرفت.

ساخت ۴۷۰ هزار واحد "مسکن ملی" تا پایان این دولت شروع می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: محور دوم کار این وزارتخانه بحث تامین مسکن بویژه تامین مسکن برای نیازمندان است که بر اساس نیاز کشور ساخت ۴۷۰ هزار واحد "مسکن ملی" را برنامه ریزی کردیم.

ترکی ادامه داد: ۴۷۰ هزارمتقاضی این طرح ثبت نام کرده و راستی آزمایی به تمام معنا صورت گرفت تا نیازمندان حقیقی مشخص شوند و بتوانیم این واحد‌ها را برای آن‌ها احداث کنیم.

او افزود: در حال حاضر زمین، منابع و تسهیلات مورد نیاز اجرای طرح تامین شده و هم اکنون ساخت بخشی از این واحد‌ها هم شروع شده است.

ترکی گفت: قرار نیست در این دولت ساخت واحد‌ها تمام شود و تمام تلاش ما هم از اول این بوده که ساخت این واحد‌ها در این دولت شروع شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در هشت سال گذشته هم اشاره کرد و افزود: در مجموع دو میلیون و ۱۰۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور احداث شده که ۹۰۰ هزار واحد آن در این هشت سال افتتاح شده است.

او افزود: در بحث مسکن مهر تقریبا ۹۹ درصد کار به پایان رسیده و یک درصد باقی مانده هم مربوط به واحد‌هایی است که مشکل حقوقی دارند و تلاش داریم تا اوایل سال آینده کار این واحد‌ها را هم انجام دهیم.

معاون وزیر راه گفت: خوشبختانه در پایان هشت سال دولت توانستیم تمام وعده‌های داده شده در حوزه راه و شهرسازی را به نتیجه برسانیم .

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر