۶ مبتلا به کرونای انگلیسی در خراسان رضوی شناسایی شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: درحال حاضر در استان خراسان رضوی ۶ نفر مبتلا به کرونای انگلیسی داریم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز در نشستی خبری که در مرکز بهداشت خراسان رضوی برگزار شد، گفت: کرونا فراز و نشیب‌های زیادی در این یک‌سال داشت. در سالگرد تولد این ویروس داشتیم به آرامش می‌رسیدیم که متاسفانه سروکله ویروس انگلیسی پیدا و مواردی کشف شد.

او با اشاره به اینکه این ویروس در داخل کشور گردش دارد، افزود: مشهد شهری است که از همه نقاط پذیرش مسافر دارد. دوشنبه شب اولین مورد کرونای انگلیسی در مشهد در یک مرد ۷۰ ساله شناسایی شد که سابقه سفر خارجه داشته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: شب گذشته نیز پنج مورد دیگر کشف شد که به غیر از یک مورد، موارد دیگر سابقه سفر خارج نداشته‌اند. همچنین یکی از این افراد با اولین نفری که در مشهد کرونای انگلیسی‌اش شناسایی شد، در ارتباط بوده است گردش این ویروس بومی شده است.

او تصریح کرد: وضعیت شکننده است. این ویروس جهش یافته و ۱.۷ برابر میزان واگیری بیشتری نسبت به گونه قبلی ویروس دارد و بیشتر کودکان و افراد جوان را درگیر می‌کند. اطلاع رسانی در این زمینه و حفظ آرامش در این خصوص مهم است.

انتهای پیام// ف.غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر