اجرای ۷۰ طرح بزرگ عمرانی با شعار «اصفهان در مسیر امید»

شهردار اصفهان گفت: تاکنون با شعار «اصفهان در مسیر امید» ۷۰ طرح به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان امروز در برنامه زنده تلویزیونی «زنده رود» با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی (ع) به تمام شهروندان و روز مرد به تمام مردان ایرانی و اصفهانی، اظهار کرد: حضرت علی (ع) مظهر تمام خوبی‌ها و زیبایی‌ها است، حضرت علی (ع) مدافع حقوق بشر و تمام انسان‌ها فارغ از ویژگی‌های شخصی شأن بود که امیدواریم بتوانیم ذره‌ای امیرالمومنین را الگوی کار‌های خود قرار دهیم و از ایشان پیروی کنیم.

شهردار اصفهان اظهار امیدواری کرد: با الگو قرار دادن حضرت علی (ع) خدمات شایسته‌ای در شهر به مردمی که استحقاق دریافت بهترین خدمات را دارند، ارائه شود.

نوروزی با بیان اینکه آنچه که می‌تواند جامعه را به سمت جلو پیش ببرد «امید» است و مردم امیدوار همیشه پشتیبان بوده و در تمام صحنه‌ها حضور دارند، تصریح کرد: در این دوره مدیریت شهری شعار «اصفهان در مسیر امید» به عنوان یک اقدام مناسب انتخاب شده است؛ تاکنون با شعار «اصفهان در مسیر امید» ۷۰پروژه به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده است.

او با بیان اینکه فردا (جمعه هشتم اسفندماه) هفتادمین پروژه شهرداری را با آئین افتتاح رسمی پل آفتاب و خیابان‌های آسمان و تابان به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان برگزار خواهیم کرد، افزود: این مجموعه به طول شش کیلومتر است که آثار متعددی برای شهر به همراه داشته است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه شهرداری با اجرای پل آفتاب و خیابان‌های آسمان و تابان راه دور و پرخطر را نزدیک کرده است، ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها یک مسیر پر ترافیک به مسیر آرام و بی خطر تبدیل و سالانه از جان باختن حدود ۱۲ نفر بی‌گناه بر اثر تصادف جلوگیری شده، زیرا دیگر خودرو‌های سنگین با توجه به احداث یک راه مورب از سمت ورودی دولت آباد و میدان شهدای ورزشکار به سوی پل آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی برای تردد از خیابان‌های بعثت، سه راه نقشینه، عاشق اصفهانی و میدان جوان عبور نخواهند کرد.

او گفت: خیابان آسمان حدفاصل میدان شهدای ورزشکار تا تقاطع آیت الله غفاری که به نام «میدان امید» نامگذاری شده، قرار دارد و در آن میدان پل امید نیز اجرا خواهد شد.
انقلاب عمرانی در جنوب شهر
نوروزی با بیان اینکه خیابان تابان حدفاصل میدان جوان تا پل آفتاب احداث شده است، اظهار کرد: اجرای این پروژه‌ها به حل مشکلات حاشیه‌ای شهر کمک می‌کند؛ معتقدیم حل مشکلات حاشیه‌ای شهر به معنای حل مشکلات تمام شهروندان است.

او اظهار کرد: در آینده نزدیک چند طرح عمرانی بزرگ دیگر در شهر افتتاح خواهد شد و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه انقلاب عمرانی بزرگی در جنوب شهر به راه افتاده است، تصریح کرد: مسیر حلقه حفاظتی شهر هفت کیلومتر از سمت جنوب شهر به سمت خیابان جی در مجاورت کارخانه قند طی می‌شود تا به پروژه سردار شهید سلیمانی برسد.

او ادامه داد: پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح سردار شهید سلیمانی به عنوان ظریف‌ترین، دقیق‌ترین و زیباترین پل در حال احداث است و مردم را از سمت کنارگذر شرق به جاده شیراز هدایت می‌کند.

نوروزی با تاکید بر اینکه حلقه حفاظتی شهر به موازات کنارگذر شرق اصفهان در حال احداث است، گفت: احداث کنار گذر شرق و حلقه حفاظتی اقدامات بسیار بزرگی است که در آینده آثار آن برای مردم بیشتر مشهود خواهد شد؛ اگر چه این اقدامات در حاشیه شهر است، اما تأثیر بسزایی در متن شهر و برای تک تک شهروندان خواهد داشت.

او با اشاره به آغاز عملیات حفاری جبهه غربی خط دو متروی اصفهان، خاطرنشان کرد: همه از آلایندگی و آلودگی هوای شهر سخن می‌گویند، اما شهرداری در این راستا با اجرای پروژه‌های بزرگ و مهم گام برداشته است.

شهردار اصفهان تاکید کرد: بزرگترین خدمتی که می‌توان به شهر انجام داد تا ضمن تأمین آرامش و آسایش مردم، جلوی آلایندگی گرفته شود، ایمنی افزایش و ترافیک کاهش یابد، تمرکز بر اجرای خط دو متروی اصفهان است.

او با بیان اینکه احداث خط دو متروی اصفهان به طول ۲۴.۵ کیلومتر در چند فاز آغاز شده است، افزود: از سمت دارک به سوی میدان امام علی (ع) یک مسیر به طول هفت کیلومتر در حال احداث است و از فردا نیز عملیات حفاری از جبهه غربی به عنوان جبهه میانی خط دو مترو از سمت کهندژ به سوی میدان امام علی (ع) آغاز خواهد شد.

پروژه‌های شهر در نوبت افتتاح


نوروزی با بیان اینکه دو جبهه خط دو متروی اصفهان از سمت دارک و کهندژ در میدان امام علی (ع) به هم می‌رسند، گفت: اگر این حرکت همچنان محکم و استوار پیش رود، در آینده نزدیک شاهد افتتاح خط دو متروی اصفهان خواهیم بود.

او با قدردانی از کسانی که شب و روز در حوزه عمران و آبادانی شهر و تأمین رفاه مردم تلاش می‌کنند و حاصل دسترنج آن‌ها در شهر مشهود است، تاکید کرد: ارائه گزارش از حجم بزرگ پروژه‌ها برای مردم نیاز به فرصت بیشتری دارد، زیرا در کل مناطق شهرداری اقدامات خوبی انجام شده و در حال اجرا است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: پروژه‌های شهرداری در نوبت افتتاح هستند و به همین جهت در برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» نه تنها یک پروژه که چندین پروژه افتتاح و کلنگ اجرای پروژه‌های زیادی به زمین زده می‌شود.

او با بیان اینکه حجم کار اجرایی در این دوره مدیریت شهری زیاد بوده که امیدواریم مورد قبول همه قرار گیرد، گفت: خادمان مردم اقداماتی را انجام دادند تا رضایت شهروندان را حاصل کنند.

نوروزی اظهار کرد: پروژه مهمی که اگر شرایط کرونایی نبود، جهانیان آن را می‌دیدند، پیاده راه چهارباغ عباسی، میدان امام حسین (ع) و خیابان‌های فرعی چهار باغ از جمله آمادگاه و سید علیخان است که به ساکنان این محدوده از شهر نوید می‌دهم تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

او با بیان اینکه سنگفرش یک سمت خیابان نظر میانی تا پایان امسال‌ به اتمام می‌رسد و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، ادامه داد: قطعاً اجرای این پروژه‌ها رنجش خاطر ساکنان آن محدوده را به همراه دارد، اما نباید فراموش کرد که تا خرابی‌ها نباشد آبادانی ایجاد نخواهد شد.

شهردار اصفهان گفت: چهارباغ به عنوان یک گذر بسیار خوب برای ملت ایران آماده شده تا بعد از شرایط کرونایی همه بیایند و از این فضا لذت ببرند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر