عسکری: مردم برای موفقیت هادی پور در المپیک توکیو دعا کنند/ کیفیت هوگو‌های جدید بهتر از نوع قبلی است

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان درباره مصدومیت المپین جوان تکواندو توضیحاتی را مطرح کرد.

فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان در گفت و گو با  خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مسابقات لیگ برتر تکواندو بیان کرد:  شرایط بسیار خاصی را در کشور شاهد بودیم و فدراسیون تکواندو بسیار تلاش کرد تا با مدیریت سازمان لیگ این رقابت‌ها به سرانجام برسد. خدا را شکر مسابقات به خوبی انجام شد و فینال رقابت‌ها با قهرمانی شهرداری ورامین همراه بود. مسابقات فینال نسبت به دور قبل شرایط بهتری داشت چرا که بازیکنان  آماده‌تر بودند و تمرینات به صورت مستمر برگزار شد.

او درباره اردوی مشترک تیم ملی تکواندو با ملی پوشان بلغارستان اظهار کرد: بلغارستان جزو تیم‌های درجه یک اروپایی نیست، اما چون سرمربی این تیم ایرانی است، حرف‌های زیادی در آینده برای گفتن خواهد داشت. بعد از ۱۲ اسفند ماه ان اشالله در تورنمنت بلغارستان شرکت می‌کنیم و اردویی ۱۰ روزه در صوفیه خواهیم داشت و پس از بازگشت به تهران برای مسابقات کسب سهمیه آسیایی در اردیبهشت ماه آماده می‌شویم.

امیدواریم در آینده شاهد برگزاری مسابقات جهانی با هوگو‌های ایرانی باشیم

عسکری درباره تعویض هوگو‌ها در فینال مسابقات لیگ برتر بیان کرد: این هوگو نسبت به هوگوی قبلی شرایط بهتری داشت. من ندیدم در فینال تیمی به هوگو‌ها معترض باشد. امیدوارم شرکت‌ها به صورت رقابتی در ساخت هوگو پیش قدم شوند.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره پارگی رباط پای آرمین هادی پور المپین جوان تکواندو عنوان کرد: هادی‌پور در ایام قرنطینه که مسابقات تعطیل بودند، متوجه آسیبی از ناحیه acl شد و در نهایت کمیسیون پزشکی را تشکیل دادیم. طبق اعلام پزشکان رباط او نیاز به جراحی نداشت، اما پس از گرفتن MRI مشخص شد پای او نیاز به جراحی دارد.

هادی پور با رباط پاره عازم المپیک می‌شود

او ادامه داد: آرمین برای بازگشت به ۶ ماه زمان نیاز دارد و رقابت‌های المپیک ۵ ماه دیگر برگزار می‌شوند؛ بنابراین با این شرایط آرمین عملا المپیک را از دست می‌دهد. با توجه به تجربیات قبلی که داشتیم و بازیکنانی که قهرمان جهان و آسیا شده‌اند، و پس از جلسه با مسئولان وزارت ورزش و جوانان، قرار بر این است که آرمین مراحل درمان را به روال عادی پیش ببرد و کار‌های بازتوانی او را انجام دهیم و با این شرایط به المپیک خواهد رفت.

عسکری گفت: به هر حال با این شرایط کنار آمده ایم و بعد از ۶ ماه، عمل جراحی هادی پور شرایط را برای ما سخت می‌کرد. در هر صورت قبلا این اتفاق برای برخی از بازیکنان افتاده است. از مردم درخواست می‌کنیم برای آرمین دعا کنند. می‌خواهیم بازتوانی روی پای آرمین را انجام دهیم تا با لطف خدا موقعیت بازی در توکیو را پیدا کند.

عسکری: مردم با برای موفقیت هادی پور در المپیک توکیو دعا کنند/ کیفیت هوگو‌های جدید بهتر از نوع قبلی است

برای پر کردن خلاء بازیکن در وزن‌های بالا ۲ راهکار داریم

عسکری در خصوص استعدادیابی برای پر کردن خلاء بازیکن در وزن‌های بالا بیان کرد: بخشی از این کار به بعد نیروی انسانی وابسته است و مربیان زحمت کش باید استعداد‌های مختلف در مناطق مختلف را شناسایی کنند و بعد دیگر آن بحث مالی است که فدراسیون تکواندو باید حمایت ویژه‌ای کند.   برای ارتقای این استعداد بازیکنان باید در اردو قرار بگیرند تا استعدادهایشان کشف شود.   اگر فعالیت و سرمایه گذاری روی فردی مستعد انجام نشود، توانایی هایش در نطفه خفه می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر