نائب رئیس مجلس در لرستان تأکید کرد؛

واگذاری امور به جوانان انقلابی و تحول اساسی در اداره کشور

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون می‌توان با سپردن امور به جوانان انقلابی در اداره کشور پوست‌اندازی کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی  روز جمعه در دیدار با فعالین فرهنگی و سیاسی استان در حسینیه حبیب بن مظاهر خرم‌آبادگفت: از ابتدای انقلاب تاکنون بر اساس مکتب امام خمینی (ره) یک نظام ولایی را پایه گذاری کردیم که نقطه آرمانی آن احیای دین مبین اسلام بود.

هاشمی گفت: نظام اسلامی از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است و اکنون می‌توان با سپردن امور به جوانان انقلابی در اداره کشور پوست‌اندازی کرد.

او با بیان اینکه در ابتدای انقلاب تجربه کافی نداشتیم و روش‌های جدیدی برای اداره کشور مورد نیاز بود که در گذشته این روش‌ها وجود نداشت، افزود: از همان ابتدای انقلاب امام‌خمینی (ره) ساختاری را ایجاد کرد که در این راستا نهاد‌های انقلابی ایجاد شد که بتواند اهداف انقلاب را پیش ببرند، اما از روش‌های ابداع شده توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم و دستگاه‌های اجرایی بر نهاد‌های مردمی حاکم شدند.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: در این زمینه اکنون یک نهاد انقلابی با محدودیت‌های زیادی با نام بسیج مستضعفین باقی مانده است.

هاشمی تصریح کرد: اکنون زمان آن رسیده است که کارآمدی نظام اسلامی را در درون نظام اصلاح کنیم و رویکرد‌ها را تغییر داده و ظرفیت‌ها را شناسایی و جمع آوری کنیم و ایران قدرتمند را بسازیم.

او ادامه داد: اکنون بر سر یک انتخاب بزرگ هستیم و روش اداره کشور باید تغییر کند همچنین باید مردم در اداره کشور سهیم باشد چرا که امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب کشور را به مردم سپرد و مردم انقلابی با مشارکت هم باید کشور را اداره کنند.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در طول هشت سال جنگ تحمیلی مردم توانستند این واقعه مهم را اداره کنند اظهار کرد: الگوی جریان مقاومت در عراق، سوریه و لبنان توسط مردم اداره می‌شود و به پیروزی رسیده است و این جریان فرهنگی را در قالب‌های مختلف باید پیاده سازی کنیم.

هاشمی گفت: باید به دنبال پیاده سازی حکومت عدل علی باشیم و باید به شعار‌های انقلاب پایبند بود و امور باید به مردم سپرده شود.

او افزود: باید دولت محلی را مردمان هر منطقه انتخاب کنند و حضور نخبگان می‌تواند در این راستا موثر باشد چرا که نظام شایستگی بسیاری دارد و باید افراد لایق انتخاب شوند.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرکزگرایی در استان‌ها باعث شده که به جز کلانشهر‌ها دیگر شهرستان‌ها پیشرفت نکنند و لرستان به علت مساله اشتغال و نرخ بالای بیکاری یک استان ویژه می‌باشد که از منابع طبیعی به علت نبود علم و فناوری و نبود سرمایه‌گذاری مناسب بی‌بهره مانده که موجب مهاجرت نیروی انسانی شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه نرخ سرمایه‌گذاری دولت باید بر اساس شاخص عقب ماندگی هر استان افزایش یابد گفت: دولت تنها ۱۵ درصد از سرمایه گذاری در قالب توسعه کشوری نقش دارد و ۸۵ درصد دیگر متعلق به بانک‌ها و بنگاه‌های غیردولتی و یا بخش خصوصی است.

او ادامه داد: سرمایه‌گذاری عظیم در برخی از استان‌ها صرفاً دولتی نیست و با مشارکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ داخلی و خارجی رخ می‌دهد.

انتهای پیام/ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر