معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خبرداد؛

ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان باید جایگزین پرداخت صدقه شود

عبدالملکی گفت: به سمتی باید حرکت کنیم که درآمد پایدار جایگزین پرداخت صدقه و مستمری و پول نقد به مددجویان کمیته امداد شود.

حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برنامه اصلی کمیته امداد برای رفع فقر نیازمندان است.

او با بیان اینکه درآمد امسال طرح‌های اشتغال جاری تحت نظارت ما ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، افزود:کل مستمری پرداختی کمیته امداد به ۲.۵ میلیون خانواده، ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است یعنی دو برابر مستمری که به همه خانواده‌ها داده شد، درآمدی بوده که اشتغال کمیته امداد برای نیازمندان داشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: به سمتی باید حرکت کنیم که صدقه دادن و مستمری و پول نقد دادن با ایجاد درآمد جایگزین شود.

عبدالملکی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۲۱۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و پایدار با همکاری شبکه گسترده‌ای از کارآفرینان کشور ایجاد شده است.

او با اشاره به اینکه در الگوی جدید کمیته امداد اشتغال از سیستم کارشناس محور به سمت سیستم کارآفرین محور حرکت کرده است، گفت: هم اکنون ۲ هزار کارشناس خبره در حوزه مشاوره شغلی کمیته امداد فعال هستند که یک سر و گردن از کارشناسان حوزه اشتغال کشور بالاترند.

عبدالملکی تصریح کرد: ۲ هزار خیر کارآفرین بدون هیچ انتظاری در قالب ۴۰۰ مرکز نیکوکاری کارآفرینی با ما همکاری می‌کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه حدود ۲ هزار نفر از جهادگران نیز در قالب الگوی جهادگران کارآفرین و ۱۵۰۰ نفر نیز در قالب جریان کارآفرینان حرفه‌ای با ما همکاری دارند، تصریح کرد: تقریبا شبکه ۱۰ هزار نفری در کشور بار اشتغال محرومان را به دوش می‌کشند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر