گسترش سامانه بارشی در خراسان رضوی

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی سامانه ناپایدار بارش‌زا از سمت نواحی جنوب غربی این استان در حال گسترش بر روی خراسان رضوی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سارا حکمی کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: انتظار می‌رود در ساعات آینده شاهد افزایش ابرناکی و همچنین افزایش سرعت وزش باد در خراسان رضوی باشیم.

او همچنین با استناد به پایش وضعیت جوّی مبتنی بر تحلیل تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی افزود: در ساعات عصر و همچنین امشب به تدریج شروع بارش پراکنده از سمت نواحی غربی و جنوب غربی خراسان رضوی آغاز خواهد شد و این در حالی است که شرایط دمای هوا امروز و امشب همراه با افرایش چند درجه‌ای هوا مواجه خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: انتظار داریم فردا اوایل وقت در نواحی مرکزی و غربی خراسان رضوی بارش‌ها به صورت پراکنده همراه با کاهش دما ادامه پیدا کند.

حکمی بیان کرد: این جریان ناپایدار تا اواخر هفته بر روی خراسان رضوی ماندگار است و انتظار می‌رود در روز‌های آینده به طور متناوب و با شدت و ضعف شاهد بارش‌های پراکنده در خراسان رضوی باشیم.

او تصریح کرد: در روز جمعه این هفته نیز شاهد ایجاد سیستم ناپایدار جوّی قوی‌تری بر روی خراسان رضوی خواهیم بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی تاکید کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در بین شهرستان‌های خراسان رضوی، قوچان با هفت درجه زیر صفر سردترین نقطه و سرخس با ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین شهرستان در خراسان رضوی بوده اند.

انتهای پیام//ا.د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر