نماینده، ولی فقیه در کردستان:

علما و روحانیون در مسیر هدایت و روشنگری جامعه گام بردارند

حجت‌الاسلام پورذهبی گفت:علما و روحانیون با موضع گیری های درست موجب آرامش در جامعه باشند و در راستای هدایت و روشنگری مردم گام بردارند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده، ولی فقیه در کردستان در همایش پرچمداران دین و اندیشه گفت: موضع گیری به موقع روحانیون در تریبون‌های نماز جمعه می‌تواند به انسجام و وحدت بیشتر در جامعه کمک می‌کند.

او افزود:روحانیون از تحولات روز دنیا و کشور مطلع باشند و در خطبه‌های نماز جمعه از این رویداد‌ها برای آگاه سازی مردم صحبت کنند.

نماینده، ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه هرچیزی که انسجام را بر هم زند، آرامش و امنیت جامعه را هدف قرار داده است،بیان کرد: بیان و تبیین به موقع یک رویداد ضد وحدت توسط روحانیون بسیار اهمیت دارد و جامعه چشم انتظار نظرات و دیدگاه‌های آنان است.

حجت‌الاسلام پورذهبی با تاکید بر برخورد عالمانه و آگاهانه با امور اضافه کرد: فضای مجازی با فضای حقیقی کاملا متفاوت است، اما برخی با تاثیرپذیری از این فضا مطالبی را مطرح می‌کنند به صلاح جامعه نیست یا موضعگیری که باید داشته باشند را ندارند.

او افزود: برخی مواقع در این فضای مجازی حرف‌های بی سند، بی پشتوانه، بدون ارزش علمی یا بدون تکیه‌گاه اجتماعی مطرح می‌شود و برخی‌ها هم بدون توجه به درست بودن، آن را در نشست‌های خود بازگو می‌کنند.

نماینده، ولی فقیه در کردستان گفت:انسجام مصداق عینی وحدت در جامعه است و برای حفاظت از آن باید برخورد عالمانه داشته باشیم، به روز باشیم، به موقع موضع گیری کنیم و با بصیرت اقدام کنیم.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اهمیت بصیرت گفت: آگاه و مطلع بودن از امور و رویداد‌ها و برخورد شایسته با یک پدیده مواردی است که از علمای دینی انتظار می‌رود.

او با تاکید بر حفظ انسجام و وحدت افزود: سخنان ما در جامعه باید آرامش بخش باشد، اما برخی به جای اینکه یک موضوع را در فضای گفتگو مطرح کنند آن را به رسانه می‌کشانند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به فضای کنونی جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: نگران کردن مردم در شرایطی که با این بیماری مقابله می‌کنند شایسته نیست.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر