مرکز علمی کاربردی شهرداری خرم‌آباد منحل شد

شهردار خرم‌آباد گفت: مرکز علمی کاربردی این شهرداری با ۸۰۰ میلیون تومان بدهی منحل شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از لرستان،محمدشریفی مقدم،شهردار خرم‌آباد روز سه‌شنبه در نشست با رییس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: باوجود حمایت‌های مادی و معنوی ازعلمی کاربردی شهرداری خرم آباد، اما این مرکز از حالت زیان ده خارج نشد و قرار است با علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ادغام شود.

او اظهار کرد: در این راستا دانشجویان و سوابق آن‌ها به علمی کاربردی جهاد دانشگاهی به عنوان مرکز معین تحویل می‌شوند و۳۵ دانشجوی ثبت نام شده، از این پس تحصیلات خود را در این دانشگاه ادامه می‌دهند.

او گفت: در آخرین پیگیری‌ها برای ادامه فعالیت علمی کاربردی شهرداری، گفته شد با مساعدت ۲۰۰ میلیون تومانی شهرداری، این مرکز از زیان دهی خارج می‌شود، اما با حمایت‌های صورت گرفته و فرصت‌های داده شده نتوانست در مدار خودکفایی قرار گیرد.

شهردار خرم آباد افزود: برخی اساتید این مرکز از سال ۹۵ تاکنون حق التدریس خود را دریافت نکرده و برخی نیرو‌های کادر اداری نیز ۶ ماه حقوق نگرفته اند.

شریفی مقدم اظهار کرد: مرکزی با ۳۵ دانشجو که ۳۰۸ میلیون تومان به اساتید، ۲۵۰ میلیون تومان به مغازه داران، ۲۵۰میلیون تومان بدهی معوق و پرداخت نکردن بیمه نیرو‌های اداری را در کارنامه دارد صد درصد زیان ده است و چاره‌ای جز انحلال آن نیست.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان نیز گفت: در چنین شرایطی با این حجم از بدهی و تعداد کم دانشجو ادامه فعالیت نه تنها برای مرکز علمی کاربردی شهرداری خرم آباد به صلاح نیست بلکه هیچ مرکز دیگری هم نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

ایرج نیک پی افزود: این مرکز نیز مانند مرکز علمی کاربردی شهرداری بروجرد و یا ارشاد باید منحل شود و دانشجویان آن جهت ادامه تحصیل در اختیار یک مرکز معین قرار گیرند.

شاهرخ جایدری رییس مرکز جهاد دانشگاهی لرستان نیز گفت: این مرکز آمادگی جذب ۳۵ دانشجوی مرکز علمی کاربردی شهرداری را دارد و اجازه نمی‌دهد این تعداد دچار سردرگمی و بلاتکلیفی تحصیلی شوند.

این درحالیست که رستم کوشکی رییس شورای اسلامی شهر خرم آباد روز گذشته در اظهاراتی گفته بود مرکز علمی کاربری شهرداری خرم آباد منحل نمی‌شود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر