اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان

وزیر کشور با اشاره به اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان از امروز، خواستار روانه شدن امکانات همه دستگاه‌ها به این استان شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان از امروز، گفت: این وضعیت ویژه از این منظر است که همه دستگاه‌ها، فرصت‌ها، منابع و امکانات خود را به سمت خوزستان روان کنند.

 او  افزود: با انجام اقدامات مناسب طی ۲ هفته گذشته در خوزستان، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در این استان از ۲۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده و محدودیت‌های بین شهری و درون شهری به شدت اعمال و رعایت می‌شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه کسبه خوزستان نیز همکاری مناسبی داشتند و تقاضای حمایت را مطرح کردند که همه این موارد مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: مرز‌ها در این استان بسته است و تنها ایرانی‌هایی که به عراق سفر کرده بودند، هنگام برگشت از آن‌ها تست گرفته می‌شود که در صورت مثبت بودن به بیمارستان هدایت می‌شوند و اگر تست شان منفی باشند به خانه می‌روند.

وزیر کشور اظهار داشت: هنگامی که مرز بسته می‌شود به سایر استان‌های مرزی فشار می‌آید که مقرر شد محدودیت‌ها در این استان‌ها نیز اعمال شود و این شرایط تا ۲ هفته دیگر ادامه پیدا می‌کند چرا که تلاش ما بازگشت وضعیت عادی به خوزستان است و در حقیقت به دنبال تغییر روند هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه  ۱۲ هزار و ۵۰۰ تست  کرونا روزانه بوسیله وزارت بهداشت انجام می‌شود و نیرو‌های مسلح نیز آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن ظرفیت‌ها و امکانات اعلام کرده اند، گفت: از امروز برای خوزستان وضعیت ویژه اعلام کرده ایم و ویژه از این منظر است که همه دستگاه ها، فرصت‌ها، منابع و امکانات خود را به سمت خوزستان روان کنند تا این استان مشکلی نداشته باشد و  همچنین در ایجاد و احداث بیمارستان‌ها اولویت خاصی برای استان در نظر گرفته شده است.

رحمانی فضلی با اشاره به نزدیکی ایام نوروز به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: ظرف  ۲  هفته در طرح شهید سلیمانی مانور سراسری با اولویت خوزستان برگزار خواهد شد.

او در پایان بیان داشت: بی تردید ما به مردم خوزستان مدیون هستیم، مردمی که سیل را متحمل شدند، سیلی که آثار آن تا ۶ ماه ادامه داشت و پس از آن نیز موضوع کرونا بود که به این ترتیب بازار‌ها  در این مدت در استان بسته بودند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر