ماجرای مخوف جزیره طاعون در ایتالیا چیست؟

ماجرای جزیره‌ای مخوف در ایتالیا که گردشگران ترس از حضور در این مکان را دارند، در فضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، کشور ایتالیا از نظر تعداد گردشگر در رده پنجم جهان قرار دارد،گردشگرانی که از ایتالیا بازدید کرده‌اند در سال ۲۰۱۵ به ۵۶ میلیون و یا حتی بیشتر رسیده‌اند. رم و ونیز مهمترین مقصد گردشگران  کشور ایتالیا هستند. گردشگری یکی از مهمترین بخش‌های درآمد این کشور مجسوب می‌شود. ۳۰ جزیره بسیار معروف در جنوب ایتالیا وجود دارد که باعث جذب گردشگری در این منطقه شده است،  یکی از این جزیره‌ها طاعون نام دارد.

جزیره طاعون

 جزیره پوگلیا که به جزیره طاعون معروف است در سواحل شرقی شمال ایتالیا قرار دارد. گذشته ترسناک این جزیره باعث شده شهروندان این کشور از جزیره طاعون به عنوان یک مکان ترسناک یاد کنند. جزیره پوگلیا مکانی است که بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر در قرن ۱۶  در این مکان زندگی می‌کردند اما به دلیل شیوع بیماری همه گیر طاعون جان خود را از دست دادند.

بعد شیوع طاعون در ایتالیا، از این مکان برای شناسایی افرادی که طاعون داشتند استفاده می‌شد و افراد مبتلا را در این جزیره قرنطینه می‌کردند. در سال ۱۹۲۲ میلادی، یک مرکز روانی در پوگلیا ساخته شد و بعد‌ها داستان‌هایی درباره شکنجه و انجام آزمایش‌های دردناک روی بیماران روانی در این بیمارستان بر سر زبان‌ها افتاد.

به همین دلیل مقامات محلی  بازدید گردشگران از در جزیره طاعون را ممنوع اعلام کردند. اما چند سالی بعد دولت ایتالیا رسما اعلام کرد که این جزیره ترسناک برای کاهش بدهی عمومی و تلاش برای بهره مندی از این مکان، برای فروش گذاشته شده است، که طی آن یک هتل لوکس و سایر امکانات تفریحی در این جزیره ساخته شود و به نفع توسعه و اقتصاد منطقه باشد اما تاکنون هیچ سرمایه گذار سفارش خرید ارسال نکرده است.

در ادامه تصاویر منتشر شده از جزیره طاعون در کشور ایتالیا را مشاهده می‌کنید:

جزیره پوگلیا

جزیره پوگلیا

جزیره طاعون


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر