تجلیل از برگزیدگان جایزه ملی عارف

نخستین دوره جایزه ملی عارف در استان قزوین با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، در نخستین دوره جایزه ملی عارف ۱۴۶ آهنگساز ۲۸۷ اثر ارسال کردند که اثر ۸ هنرمندتجلیل از برگزیدگان جایزه ملی عارف برگزیده شد.

محمد جلیل اندلیبی از تهران و وحید کاکاوند و محسن فریب مهر از قزوین نفرات برگزیده بخش آهنگسازی این جشنواره هستند.

در بخش تصنیف سازی هم مهرنوش ذوالفقاری از تهران اول شد.

پوریا عابدینی از ابهر، کاوه پیمان از شیراز و پوریا سلیمانی و محمد رضا عزیزی هم از خرم دره شایسته تقدیر شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در مراسم اختتامیه این جشتواره گفت: جایزه ملی عارف در دل تنگنا‌های فراوان، مالی، فرهنگی، اقتصادی و حتی اجتماعی شکل گرفت، اما به لطف خدا و یاری هنرمندان موسیقی دان ایرانی شاهد استقبال گسترده از این جشنواره بودیم.

اسماعیلی اظهار داشت: همین مسئله شاهدی بر این مدعاست که جامعه هنر و موسیقی ایرانی امروز به یک جهش و تعالی نیازمند است که جایزه ملی عارف می‌تواند بستر ساز تعالی و ترقی دوباره موسیقی سنتی ایرانی باشد.

وی افزود: امروز معتقدیم مسیری که جشنواره عارف در پیش گرفته است در ابتدای راه خود قرار دارد و می‌تواند با جریان سازی، ایجاد پویایی و رفع رخوت از روز‌های موسیقی ایرانی تاثیرگذاری خوبی در ارتقاء و تعالی آثار تولید شده در کشور داشته باشد.

ابوالقاسم عارف قزوینی متولد ۱۲۵۹ خورشیدی در قزوین شاعر، ترانه‌سرا، تصنیف‌ساز و موسیقی‌دان نامدار ایرانی بود که در مبارزه ملت ایران برای تحقق مشروطیت با استفاده از ترانه‌های سیاسی و اجتماعی خود نقش مهمی را در آگاهی و بیداری افکار عمومی ایفا کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر