توضیحات اوقاف کرمانشاه درباره تخریب یک خانقاه مخروبه

مدیرکل اوقاف استان کرمانشاه درباره تخریب یک خانقاه مخروبه گفت که این بنا برای حفظ امنیت جانی شهروندان تخریب شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره تخریب یک خانقاه مخروبه در بافت قدیمی شهر کرمانشاه سبب برداشت‌های متفاوتی شد که در پی انتشار این فیلم در فضای مجازی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این ارتباط توضیحاتی ارائه دادند.

حجت‌الاسلام محمد صالحی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه بنای خانقاه در شهر کرمانشاه ملک مخروبه و از بین رفته بود بیان کرد: این بنا در میراث فرهنگی ثبت نشده بود و میراث فرهنگی هم ادعای ثبت آن را نداشت که برای حفظ جان شهروندان و رهگذران اندک بنای باقیمانده را تخریب کردیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه این ملک به اوقاف واگذار شده بود و اسناد آن هم موجود است افزود: واقفان ملک در سالیان گذشته آن را به اوقاف واگذار کرده بودند و اسناد این واگذاری موجود است، ولی این ملک در لیست آثار تاریخی ثبت نشده و از این رو میراث فرهنگی در این بنا اقدامات مرمتی انجام نداده است

صالحی با بیان اینکه فرسودگی بنا در سال‌های گذشته سبب تخریب بخشی از این بنا و فوت یک شهروند کرمانشاهی شد بیان کرد: برای فوت این جوان، اوقاف به عنوان متولی ملک بازخواست و دادگاهی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای حفظ امنیت جان شهروندان تصمیم گرفتیم اندک بنای باقیمانده را نیز تخریب کنیم تا جان مردم تهدید نشود.

صالحی با بیان اینکه اهالی محل بار‌ها به استانداری و اداره اوقاف نامه نوشتند که این ملک هر لحظه احتمال ریزش دارد و جان افراد را تهدید می‌کند گفت: از ترس ریزش و تهدید جان شهروندان مجبور شدیم اندک بنای باقیمانده آن را تخریب کنیم.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر