امام جمعه مشهد:

فردی رئیس جمهور شود که به دنبال وابستگی به خارج نباشد

امام جمعه مشهد گفت: باید در انتخابات پیش رو به فردی رای داد که برای حل مشکلات کشور نگاه و وابستگی به خارج از کشور نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد گفت: افرادی که قصد حضور در عرصه مدیریتی کشور را دارند اگر با التماس به دشمن بخواهند تحریم‌های ظالمانه را رفع کنند نمی‌توانند کشور را مستقل اداره کنند.

او افزود: با توجه به نگاه، ولی امر مسلمین برای خنثی کردن تحریم باید با تلاش و فعالیت، امکانات اقتصادی و صنایع عظیمی را ایجاد کنیم که ضمن رفع نیاز‌های کشور مازاد آن به سایر کشور‌های دیگر صادر شود.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: باید دشمن را سر جای خودش نشاند و به او چشم نداشت و با قدرت و توان داخلی استقلال خود را توسعه داد و بر همین اساس یکی از امتیازات بودجه سال ۱۴۰۰ کمتر کردن وابستگی کشور به درآمد‌های نفتی است تا وابستگی اقتصاد کشور به تحریم‌های نفتی نیز کاهش یابد.


بیشتر بخوانید


آیت الله علم الهدی با اشاره به برخی فشار‌های معیشتی وارد شده به مردم بیان کرد: ما همانند شناگر قهاری هستیم که در دریای طوفانی در حال سعی و تلاش هستیم و افرادی که در اندیشکده‌های اروپایی و آمریکایی در حال نظاره ما هستند به آن اذعان دارند که در طول انقلاب چگونه شگرد‌ها و فتنه‌های پیش رو را از سر گذرانده ایم.

 

او تصریح کرد: در طول ۴۲ سال گذشته ایران توانست با وجود همه شرارت‌ها و فتنه‌هایی که دشمنان برای ما ایجاد کردند محور اقتدار در منطقه باشد و با توان داخلی، شرکت‌های دانش بنیان گسترش پیدا کند و بر همین اساس زندگی مردم به خوبی اداره شد.

خطیب نماز جمعه مشهد با اشاره به سالگرد ارتحال تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: مرحوم آیت الله واعظ طبسی سه هکتار ویرانی و خرابه اطراف حرم مطهر رضوی را در شروع انقلاب اسلامی تحویل گرفت و در طول دوران مدیریتی خود بناها، رواق‌ها و صحن‌های این حرم را به ۵۳ هکتار گسترش داد و برای رفع نیاز‌های اقتصادی آستان قدس رضوی شرکت‌های اقتصادی وابسته به این آستان را راه اندازی کرد.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: امام خمینی (ره) از ابتدا شعار نه شرقی و نه غربی را با توجه به تجربه وابستگی ایران در زمان گذشته اعلام کرد، زیرا وابستگی به شرق و غرب چیزی جز ویرانی برای کشور در پی نداشت و اکنون با استقلال خود توانسته‌ایم بعد از انقلاب روی پا خود بایستیم.

او افزود: جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب تلاش‌های گذشته برای رسیدن به این استقلال را ندیده‌اند و گمان می‌کنند مشکلات و معضلات معیشتی شکل گرفته به واسطه عدم مدیریت صحیح نظام است و حال آن که اگر به مدیریت کل انقلاب بنگریم متوجه این اشتباه تحلیلی خواهند شد.

انتهای پیام// م.ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر