کمبود پرستار در بیمارستان امیرالمومنین اهواز/ ۱۱۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند

 رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گفت: بار مراجعات به این بیمارستان افزایشی بوده و همچنان با کمبود پرستار، بهیار و کارگر خدمات روبه رو هستیم.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، محمد آرزومند رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز  گفت: تاکنون حدود ۳۰ نفر از کارکنان بیمارستان امیرالمومنین (ع) به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و چندی پیش یکی از ماما‌های این بیمارستان جان خود را از دست داد.

او  افزود: با  توجه به اینکه بیمارستان امیرالمومنین (ع) بیمارستان معین کرونا در اهواز است  از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انتظار داریم که نگاه ویژه‌تری به این بیمارستان داشته باشد و سریعتر واکسن کرونا را در اختیارمان قرار داده تا بتوانیم تمام کارکنان خود را واکسینه کنیم.

آرزومند اظهار داشت:  تاکنون حدود یک چهارم کارکنان بیمارستان امیرالمومنین (ع) واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که انتظار داریم که در قدم اول تمام کارکنان این بیمارستان واکسینه شوند تا از سیستم درمانی خارج نشوندچون اگر کارکنان بیمارستان به کرونا مبتلا شوند با مشکل جدی روبه رو خواهیم شد.

رییس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز  تصریح کرد: به لحاظ تجهیزات بیمارستانی مشکلی نداریم، اما همچنان با کمبود پرستار، بهیار و حتی کارگر خدمات روبه رو هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه آمار بستری‌ها و بیماران بدحال ما همچنان افزایشی است به گونه‌ای که مجبور شدیم ۴ تخت آی‌سی‌یو به ظرفیت تخت‌های بیمارستان اضافه کنیم، گفت: پیش از این ۱۲ تخت آی سی یو داشتیم و اکنون به ۱۶ تخت افزایش یافته است و به لحاظ دستگاه اکسیژن ساز مشکلی نداشته و اکسیژن مورد نیازمان را به هر طریقی تامین کردیم.

آرزومند  با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری هستند و ظرفیت تخت‌های بیمارستان پر هستند،   افزود: ۸۶ تخت عادی در بیمارستان داریم که با توجه به بار مراجعات، ۸ بیمار بیشتر از ظرفیت خود پذیرش و بستری کرده‌ایم؛ که تمام ظرفیت بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی است و حتی بالاتر از توانمان خدمات ارایه می‌دهیم.

او بیان کرد:  میانگین سنی بیماران بدحال بستری شده ۳۵ تا ۵۰ سال است که نسبت به هفته‌های قبل میانگین سن بیماری کاهش یافته است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر