برگزاری جشنواره هنر‌های تجسمی فجر برای نخستین بار در خراسان رضوی

مدیر چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر خراسان رضوی، از برگزاری جشنواره برای نخستین بار در شهرستان‌های این استان طی روز‌های ۱۵ تا ۳۰ بهمن خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان مشهد - غلامرضا خلیلی گفت: برای برگزاری جشنواره در مشهد نگارخانه‌های خصوصی، دولتی و دانشگاه‌های مختلف پای کار آمده اند و رویداد گسترده‌ای را در حد جشنواره هنر‌های تجسمی فجر تهران ارائه داده ایم که در هیچ استان دیگری چنین اتفاقی نیفتاده است.

به گفته او، جشنواره در شهرستان‌های درگز، قوچان، سرخس، تایباد، تربت‌جام، فریمان، خواف، رشتخوار، تربت حیدریه، گناباد، کاشمر، سبزوار و نیشابور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

وی گفت: در مشهد موزه مرکزی آستان قدس رضوی، موزه بزرگ خراسان و حوزه هنری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و نگارخانه رضوان، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و نگارخانه‌های خصوصی آسمان، بن‌بست و آذرنور با جشنواره همکاری دارند و دانشگاه فردوس در بستر فضای مجازی جشنواره را همراهی می‌کند. همچنین دانشکده هنر نیشابور در بخش پژوهشی و نمایشگاهی در جشنواره فعالیت پررنگی خواهد داشت.

او گفت: بخش ویژه‌ای را نیز تحت عنوان قهرمان‌پروری با رویکرد پرداختن به شخصیت شهیدحاج قاسم سلیمانی به وجود آوردیم که آثاری در حوزه‌های مختلف نقاشی، خوشنویسی، تصویرسازی و حجم با این موضوع خلق شود و این آثار نیز همراه جشنواره در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام//ت.ز

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار