برگزاری مراسم اعتکاف در ۱۴ مسجد استان همدان

دبیر ستاد اعتکاف استان همدان از برگزاری مراسم اعتکاف در ۱۴ مسجد استان خبر داد.

مهدی صلواتیان، مراسم معنوی اعتکاف رمضان در دهه آخر ماه رمضان در سه دوره برگزار می‌شود.

معتکفین می‌توانند در این دوره‌ها به‌صورت اعتکاف سه روزه، شش روزه و یا ۹ روزه شرکت کنند.

او گفت: از آنجا که به‌دلیل شرایط کرونایی شاهد حضور کمتر مردم در مراسم اعتکاف ماه رجب بودیم به همین دلیل مراسم اعتکاف ماه رمضان در تعداد مساجد کمتری برگزار می‌شود.

صلواتیان در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌شود در ماه رمضان شاهد حضور بین چهار تا پنج هزار نفر از جوانان در این مراسم در ۱۴ مسجد باشیم.

به گفته دبیر ستاد اعتکاف استان همدان این مراسم در شهر همدان و دیگر شهرستان‌ها برگزار می‌شود که در شهر همدان در مسجد جامع طی سه مرحله و هر مرحله ۵۰۰ نفر، علی‌آباد فرهنگیان و جورقان برگزار خواهد شد.

صلواتیان گفت: برنامه‌های اعتکاف در شهر همدان از شب ۲۱ ماه رمضان آغاز می‌شود و در مسجد جامع به‌صورت مجزا برای آقایان و بانوان در دو شبستان این مراسم برگزار خواهد شد.

اوگفت: از جمله شرایطی که برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده تزریق دو دز واکسن، یا پاسخ تست پی سی آر منفی است، این مراسم معنوی با رعایت همه نکات بهداشتی برگزار خواهد شد.

صلواتیان در ادامه گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده که شامل حلقه‌های معرفت، ختم قرآن و صلوات، سخنرانی روحانیون، حضور شاعران آیینی، حضور راویان دفاع مقدس و علما با عنوان عصری با علما و عصری با شهدا، برنامه‌های عزاداری، مناجات‌خوانی شبانه، محافلی با موضوع ازدیاد جمعیت، گام دوم انقلاب، جهاد تبیین، مهدویت، طب سنتی، تاریخ اسلام و پاسخ به شبهات و سبک زندگی اسلامی وبرنامه‌های مخصوص اعتکاف است.

دبیر ستاد اعتکاف استان همدان گفت: هزینه ثبت‌نام هر فرد ۱۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که این مبلغ برای پنج وعده سحری و شش وعده افطاری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.