اصلاح ۲۵ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های سردشت

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سردشت گفت: امسال ۲۵ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های این شهرستان اصلاح و بهسازی شد.

عبدالطیف شریعت‌پناه  اظهار کرد: امسال علاوه بر حذف این نقاط حادثه خیز که نقش مهمی در کاهش حوادث و تصادفات جاده‌ای داشت، ۷۵۰ مترمربع که در آن احتمال رانش زمین وجود داشت، با گابیون ایمن سازی و چهار کیلومتر جاده بین شهری هم روکش آسفالت شد.

وی با بیان اینکه امسال همچنین هشت کیلومتر راه روستایی در سردشت آسفالت شد، افزود: با آسفالت این مقدار راه روستایی در این شهرستان میزان برخورداری از راه روستایی آسفالت به ۴۴ درصد ارتقا یافت و میزان بهره مندی روستاییان از این نعمت افزایش یافته است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سردشت با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر در این شهرستان اضافه کرد: برای این منظور یک هزار تن ماسه و نمک در راهدارخانه‌های این شهرستان ذخیره شده است.

شریعت‌پناه ادامه داد: در سردشت، علاوه بر راهدارخانه مرکز ۲ راهدارخانه در گردنه گرژال و شهر نلاس در مسیر سردشت - پیرانشهر دایر شده و در مسیرهای روستایی و گردنه برف گیر، کیسه‌های نمک و ماسه در کنار جاده قرار داده شده است.

وی تاکید کرد: سردشت در مجموع دارای ۸۳۷ کیلومتر راه شامل ۵۶۲ کیلومتر راه روستایی، ۱۰۵ کیلومتر راه اصلی (بین شهری) و ۱۷۰ کیلومتر راه مرزی (فرعی) در محورهای کیله، قاسم‌ره‌ش و بیتوش است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.