ولایتی در دیدار با معاون اسبق دومای روسیه:

جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تغییری را در مرز‌های کنونی نمی‌پذیرد

علی اکبر ولایتی با سرگئی بابورین، معاون اسبق دومای روسیه دیدار و در خصوص مسائل منطقه‌ای و روابط دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این دیدار، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ضمن خوش آمدگویی، روابط ایران و روسیه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: روابط ایران و روسیه در حال حاضر در بهترین سطح قرار دارد و در حال توسعه می‌باشد.

وی با اشاره به وقوع جنگ اوکراین تاکید کرد: مقصر اصلی گسترش درگیری‌ها آمریکا و ناتو است و جهان امروز دیگر تک قطبی نیست و برای کشور‌های مستقل بسیار مهم است که مراقب نفوذ آن‌ها در منطقه باشند.

ولایتی در مورد منطقه قفقاز جنوبی نیز افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تاکید کردند جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تغییری را در مرز‌های کنونی نمی‌پذیرد و بی تردید امنیت منطقه باید حفظ شود.

بابورین معاون اسبق دومای روسیه نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و با اشاره به این که ولایتی سیاستمداری برجسته و شناخته شده در منطقه، ایران و روسیه است گفت: هدف از سفر به ایران شرکت در اجلاس بین المللی سالگرد سپهبد قاسم سلیمانی است که به راستی شخصیتی بسیار مهم و تاثیرگذار بود و در روسیه و ایران به عنوان یک قهرمان شناخته می‌شود و برای همه جهان روشن است که آمریکا این اقدام تروریستی را انجام داده و بار‌ها آمریکایی‌ها و از جمله ترامپ به این موضوع اعتراف کردند.

این سیاستمدار برجسته روسیه در ادامه بی اثر بودن تحریم‌های ظالمانه آمریکا را مورد تاکید قرار دارد و با اشاره به روابط عمیق، نزدیک، راهبردی و در حال توسعه ایران و روسیه گفت: روسیه در موضوع بی‌اثر کردن تحریم‌ها می‌تواند از تجربیات ایران استفاده نماید و همچنین همکاری‌های ایران، روسیه و سوریه مبنای ارزشمندی برای جهان چند قطبی است. روابط ایران و روسیه دوستانه و نزدیک است و ایده‌های شما در راستای ایجاد یک تمدن اسلامی جدید بسیار مهم است که توانستید این اصول اخلاقی و مذهبی را در سیستم سیاسی مورد توجه قرار دهید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار