مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بهسازی و تعریض ۲۰ کیلومتر جاده سربند – مشگین‌شهر و تبدیل آن به بزرگراه در دست اجرا است.

محبوب حیدری با اشاره به اقدامات انجام شده برای تعریض و آسفالت مسیر ۲۰ کیلومتری سربند- مشگین‌شهر گفت:عملیات آسفالت هفت کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده هم در اختیار پیمانکار گذاشته شده که پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده عملیات اجرایی این طرح تکمیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین از صدور ضمانت‌نامه بانکی ماده ۵۶ ( منابع مالی ) مسیر سربند – مشگین شهر خبر داد و می گوید: حدود ۱۶ ماه پیگیر تامین منابع مالی مسیر سربند – مشگین شهر بودیم که با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مربوطه ضمانت نامه بانک ملت از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور صادر شد.

به گفته او، برای تامین منابع مالی مورد نیاز این مسیر، بانک ملت نیز باید مجوز ماده ۲۲ ( تامین منابع مالی) بانک مرکزی را اخذ کرده و وزارت راه و شهرسازی قرارداد مربوطه را برای اختصاص منابع مالی امضا کند تا با تخصیص آن طرح بهسازی سربند- مشگین شهر در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

حیدری درباره مطالبات پیمانکار طرح احداث باند دوم مسیر سربند – مشگین شهر هم گفت: برای پرداخت مطالبات پیمانکار طرح، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق ماده ۵۶ و کمک مالی بانک ملت اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با تشریح اقدامات انجام شده برای تامین منابع مالی بزرگراه اردبیل- سرچم هم  می گوید: ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تعریض و بهسازی باند دوم اردبیل- سرچم به طول ۹۰ کیلومتر از طریق فاینانس بانک صادرات اختصاص داده شده است.

به گفته او، بدین ترتیب بانک صادرات قدم اول در پرداخت تسهیلات را برداشته و با تخصیص این منابع شاهد فعال‌تر شدن کارگاه‌های باند دوم اردبیل-سرچم خواهیم بود.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.