مصلی کرمان میزبان یاران حاج قاسم است؛

دور همی یاران حاج قاسم درغیاب فرمانده

هم اکنون مراسم گردهمایی یاران حاج قاسم در مصلی امام علی شهر کرمان در حال برگزاری است.

 فرمانده لشکر پیشکسوتان شهیدحاج قاسم سلیمانی گفت: ما پیشکسوتان، بهترین نفراتی هستیم که می‌توانیم مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را گسترش بدهیم.

سردار مطهری امروز در گردهمایی پیشکسوتان که در مصلای امام علی (ع) برگزار شد، افزود: مقام معظم رهبری (ع) یک سخن دارند که گویای خصلت شما و سرگذشت سپاه است، ایشان سخنی به این مضمون فرمودند: پاسداری، واقعیت افسانه‌ای است و شما راه زیادی را پیموده اید و اگر کسی قسمت‌هایی از این زندگی را جمع و در کتابی جمع آوری کنند، کسانی چنانچه این کتاب را بخوانند به احتمال زیادی اغلب می‌گویند این افسانه و مبالغه است، در حالی که این واقعیت است؛ اما برای بشر امروز قابل پذیرش نیست.

فرمانده لشکر پیشکسوتان شهیدحاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: نمونه‌ای از این سرگذشت‌ها سردار سلیمانی است که ۴ دهه در خدمت جهان اسلام برای مردم تلاش کرد.

او بیان داشت: ما پیشکسوتان، بهترین نفراتی هستیم که می‌توانیم مکتب سلیمانی  مکتب سردار شهید  را گسترش دهیم.

سردار فلاحی جانشین نیروهای سپاه قدس سپاه در ادامه گفت:  یاد حاج قاسم در تمامی عرصه‌ها به خیر من سال ۶۳ ایشان را دیدم و با ایشان رفیق شدیم، منطق حاج قاسم از علی (ع) و کتب پیامبر بود؛ چند اصل اساسی در رسالت پیامبر برجسته است اولی ترویج اخلاق است و تزکیه است و پیغمبر با مردم نشست و برخاست می‌کرد و به فرزندان کوچک سلام می‌داد،  او در بین عرب‌هایی که فرزندان خود را زنده به گور می‌کردند اسلام را گسترش داد، او را با اخلاق و فروتنی عرب جاهلیت را جذب کرد.

سردار سلیمانی با علما نشست وبرخاست می کرد

 

جانشین

او بیان کرد:  شاید ۳ روز قبل از سوریه مسئولیت فرهنگی را خواست که علما بیایید و کلاس بگذارند، زیرا این‌ها تاثیرگذارند و مقالات شهید دستغیب و دیگر علما را ترویج می کنند، یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی این بود که با علما نشست و برخاست می کرد؛ یکی دیگر ویژگی دیگر جهاد و تلاش برای کسب رزق حلال برای اداره امور زندگی است.

سردار فلاحی اظهار کرد: امامین انقلاب در حوزه اخلاق کم نگذاشتند و همه علما در باب عرفان امام زانوی ادب زدند در حوزه ترویج علم امام خمینی (ره) چه کرد ، امروز  اگر رتبه ۱۱ تولید علم را به خود اختصاص می‌دهیم از اقدامات امام خمینی (ره) است، اگر مجاهدان راه خدا نبودند و حاج قاسم و پیشکسوتان نبودند که ندای رهبری را لبیک بگویند صدام حداقلش این بود که خوزستان را تجزیه می‌کرد.

او گفت:  ما ماموریت پیدا کردیم برای دریاچه نمک ، دیدم ۳ نفر دارند می آیند؛  سردار اسدی و حاج قاسم  ؛حاج قاسم در سنگر کمین بود. غرب کانال پرورش ماهی یعنی تیر مستقیم یعنی انفجار ، حاج قاسم آنجا بود.

تعداد کم ارتش همراه حاج قاسم ،بالاتر از قدرت پوشالی داعش بود

این رزمنده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: جوانان امروز سوال کنند که در والفجر بر رزمندگان چه گذشت و در دیگر عملیات‌ها بر فرماندهان غیوری، چون سردار سلیمانی چه گذشت؟! مگر رزمندگان می‌توانند به تصویر بکشند غیر از افلاکیان چه کسی قادر است بگوید چه گذشت؟! حاج قاسم در فلسطین و سوریه و عراق چه کرد؟! فقط این شجره ملعون داعش که ۷۰ درصد سوریه را گرفته بودند و تاعراق رفته  و تا نزدیکی مرز ایران رفته بودند را دقت کنید،  از حاج قاسم پرسیدیم عملیات بلد سامره چه بود؟! گفت اطلاعات کافی نداشتیم و با ابوالمهدی المهندس رفتیم به سمت داعش ، داعشی که از صدام بدتر است، هنر حاج قاسم این بود که ارتشی با اعتقادی بالاتر از داعش مقابل داعش برد.

او درخصوص عملیات های برون مرزی سردار شهید سلیمانی افزود: درخصوص سوریه سوال می کنند باید گفت،  در شهر محاصره شده حلب مردم وقتی ما را دیدند روحیه گرفتند و عملیات را شروع کردیم و محاصره آمرلین شکسته شد، درعملیات ها تیپ فاطمیون و زینبون به سردار سلیمانی کمک خوبی کردند ؛ در عراق بالغ بر ۳۲ عملیات را طراحی و مدیریت کرد و در سوریه بیش از ۱۰۰ عملیات را طراحی و مدیریت کرد تا موفق شدند سوریه  نجات یافت.

فلاحی درخصوص عملیات های برون مرزی گفت: عملیات بوکمال پیروزی اسلام بر کفر بود، پایان حکومت داعش به عنوان مدعیان خلافت نبوی رقم خورد و این با فکر و تدبیر و به دست سردار سلیمانی رقم خورد ، از آن سو رژیم صهیونیستی به خاطر اقدام به موقع حاج قاسم ناچار شد پشت مرز‌های لبنان عقب نشینی کند و امروز دچار اختلافات حکومتی شده است و حکومتی که دچار اختلاف شده است، نمی‌تواند خود را جمع کند.

نوری

نگاه حاج قاسم پدرانه بود

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد:  با طراحی میدانی حاج قاسم تمامی طراحی خاورمیانه جدید به ناکامی کشده شده و در عراق فرار را بر قرار ترجیح دادند. حاج قاسم عنوان می‌کرد راس همه شیاطین آمریکا است وهمه چیز ذیل نظر آمریکا است و اگر امروز جنگ ترکیبی و جنگ فرهنگی و تحریم راه انداخته است به دلیل ضعف اش است؛ و چراغ‌های افول آمریکا روشن شده است و اگر رژیم صهیونسیستی رو به افول است به خاطر تدابیر امام خمینی، سردار سلیمانی است.

نوری یکی از همرزمان سردار حاج قاسم سلیمانی از زاهدان گفت: نگاه حاج قاسم پدرانه بود.

او تصریح کرد: سردار سلیمانی، جامع النظر بود و او به همه بسیجی‌ها با یک نگاه، توجه می‌کرد.

نوری بیان داشت: التفاتی که نسبت به سیستان و بلوچستان داشت خیلی خاص بود و ما خیلی از نظرات ورهنمودها و حضورش در استان استفاده می کردیم.

این همرزم حاج قاسم تصریح کرد: حاج قاسم علی رغم مشغله‌هایی که داشت از نیرو‌های خودش غافل نبودوهمین مساله آنها را امروز بیشتر می سوزاند.

شهریاری، یکی از یاران حاج قاسم به بیان خاطره‌ای درباره سردار سلیمانی پرداخت و گفت: درباره امر به معروف او ، دختر کم حجابی در گلزار شهدا می‌خواست با ایشان عکس بگیرد؛ ایشان بلافاصله با روی خوش با این خانم عکس گرفت در همین بین خانم با حجابی آمد و می‌خواست عکس بگیرد؛ حاجی قبول کرد گفت باشد چند لحظه صبر کنید، بعد رفت به قبر یوسف الهی خیره شد و چند لحظه قبر شهید را زیارت کرد و بعد با خانم محجبه، عکس گرفت.

به دختران بدحجاب باید رسیدگی کرد

او تصریح کرد: سردار سلیمانی بعد به ما جمله‌ای با این مضمون گفت: این خانم بدحجاب، رها شده است و باید به او رسیدگی کرد؛ ولی خانم محجبه از خودمان است.

شهریاری بیان داشت: کسی که می‌خواست در بیت الزهرا بمب بگذارد و او را دستگیر کردند و پرونده قضایی تشکیل دادند و او به مسئولان قضایی گفت" کاری نکنید این به خاطر من اعدام شود  وبعد ادامه داد" دوست ندارم یک روزی من نیستم پدر این بچه تو خیابان برود و مردم بگویند فرزند او را به خاطر سردار سلیمانی اعدام کردند"

او درباره نماز اول وقت سردار سلیمانی اظهار کرد: نماز اول وقت شد و در بیابان بودیم گفت بایستیم و نماز خواند و بعد از آن آمد و به من گفت: میدانی کجا از خواندن نماز لذت بردم؟ گفتم همه نماز‌های شما با لذت است؛ گفت نه زمانی که در کاخ کرملین در کشور روسیه جلسه‌ای با رئیس جمهور روسیه داشتم و آنجا نماز خواندم، لذتی عجیب بردم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر