رئیس پارک علم و فناوری خراسان خبر داد؛

ایجاد پردیس های تخصصی فناورانه در استان خراسان رضوی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: امسال پردیس های متعددی در پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی ایجاد شد تا به نقش واسطه گری خود بین مراکز علمی و مجموعه های هدف بیش از پیش عمل بکند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: صنایع خلاق و فرهنگی، فناوری و نوآوری، صنایع معدنی، صنایع غذایی و کود شیمیایی از پردیس های تخصصی است که از ابتدای امسال تا کنون در پارک علم و فناوری خراسان رضوی راه اندازی شد.

مسعود میرزایی افزود:قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان در خراسان رضوی با توجه به شعار سال مبنی بر "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" در هفته اول فروردین امسال با دبیری پارک علم و فناوری راه اندازی شد که هدفِ ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین همه بخش‌ها و همچنین حمایت و هدایت کلی جریان دانش بنیان را دنبال می کند.

وی گفت:در این راستا ایجاد حداقل هفت پردیس تخصصی مانند پردیس های مربوط به حوزه های علوم پزشکی، انرژی، صنایع معدنی، صنایع خلاق فرهنگی، صنایع غذایی و کشاورزی برنامه ریزی شد تا از این طریق همه شرکت های فعال و مرتبط با حوزه‌های مذکور به این پردیس ها متصل و اقدامات به صورت تخصصی ساماندهی بشود.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان افزود: در این راستا پس از سفر امسال رئیس جمهور به استان هفت پردیس تخصصی در نظر گرفته شد.

مسعود میرزایی گفت: برخی از پردیس های مزبور وجود داشتند و برای ایجاد برخی پردیس ها نیز مقدمات کار فراهم شد، از جمله پردیس های تخصصی که مقدمات آن طی انعقاد تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری خراسان و مجتمع فولاد سنگان فراهم شد، پردیس صنایع معدنی است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به وجود هزار و ۳۷۱ واحد صنایع معدنی در استان گفت: با توجه به حجم سرمایه‌گذاری ۲۶۱ میلیارد ریالی در خراسان رضوی، هدف‌گذاری ما در توسعه اکوسیستم نوآوری استان، بخش صنایع معدنی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر