مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:

هدف نخست شورای آموزش و پرورش توانمندسازی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر آموزش و پرورش سالم، مقتدر وتوانمندساز داشته باشیم در ادامه جامعه‌ای توانمند خواهیم داشت.

محمد رضا ابراهیمی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه اصفهان، به مناسبت هفته شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: اهداف انسانیت رسیدن به کمال است که رسیدن به کمال جز با آموزش و پرورش و تربیت محقق نخواهد شد.

او تصریح کرد: در استان اصفهان بیش از ۱۱۰ هزار معلم فعال و بازنشسته و یک میلیون دانش آموز در مدارس اشتغال به تحصیل هستند؛ براساس آمار موجود جامعه، امروز نمی‌توان فرد و خانواده‌ای را متصور بود که با آموزش و پرورش در ارتباط نباشد، لذا همه جامعه باید برای رسیدن آموزش و پرورش به اهداف خود یاری کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر آموزش و پرورش سالم، مقتدر وتوانمندساز داشته باشیم در ادامه جامعه‌ای توانمند خواهیم داشت.

او با اشاره به تصویب قانون شورای آموزش و پرورش در ۲۶ دی دهه ۷۰ در مجلس شورای اسلامی با هدف افزایش مشارکت مردمی همچنین مردمی سازی آموزش و پرورش گفت: هدف نخست شورای آموزش و پرورش توان بخشی و توانمندسازی آموزش و پرورش با استفاده از جایگاه رفیع این سازمان است.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: شورای آموزش و پرورش استان با ریاست استاندار اصفهان و در شهرستان با ریاست فرمانداران تشکیل می‌شود که در این شورا تصمیمات مهم منطقه‌ای و استانی اتخاذ می‌شود. تلاش داشته‌ایم شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان دارای مصوبات موثر باشد.

او گفت: باید خانواده و والدین دانش آموزان را در تصمیم گیری و تصمیم سازی برای مدارس و آموزش و پرورش مشارکت دهیم. اگر امروز ما از ظرفیت دانش آموزان فکور خود بهره نبریم دشمن از آنان بهره می‌برد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: دشمن در صدد است که هویت دینی و انقلابی دانش آموزان را از بین ببرد و آنان را از این ارزش تهی سازد.

او در ادامه به روند تنظیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کردو گفت: طی دیداری که مسئولان آموزش و پرورش با رهبر معظم انقلاب داشتند، متاسفانه آموزش و پرورش ازولی فقیه زمانه، نمره قبولی در اجرای سند تحول نگرفت و بر این اساس سریعاً کمیته‌های شناسایی و رفع موانع تحقق اهداف سند تحول بنیادین تشکیل شد؛ این راستا قرارگاه اجرایی سند تحول آموزش و پرورش را در استان اصفهان تشکیل دادیم و بسیاری از موانع شناسایی و رفع شد.

ابراهیمی افزود: اصلی‌ترین نقشه راه آموزش و پرورش در استان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و براین اساس حرکت می‌کنیم. دست کمک به سوی همه ارگان‌ها و نهاد‌های استان برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین دراز می‌کنیم.

او ادامه داد: همه ارگان‌ها و نهاد‌ها وظیفه تحقق تربیت دینی را دارند، شعار امسال ما تربیت دینی و عدالت آموزشی است که در این راستا مجموعه اقدامات و سیاست‌هایی را تعریف کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: حدود ۱۵۰ مدرسه استان اصفهان در اغتشاشات اخیر درگیر شدند که رسالت خود را حرکت‌های اقناعی و گفتگو با دانش آموزان و معلمان تعیین کرده و بسیاری از نوحوانان و معلمان فریب خورده را به سمت مسیر حق انقلاب هدایت کردیم.

او با اشاره به اینکه مهمترین ورودی معلمان به بدنه آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان دانست و گفت: سرمایه گذاری ویژه روی دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته است؛ متاسفانه دولت قبل درصدد حذف دانشگاه فرهنگیان بود، امسال ورودی دانشگاه فرهنگیان با همت دولت سیزدهم، نزدیک به چهل هزار نفر است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر