راهیابی ۳ اثر تازه تاریخ شفاهی شیراز به ویترین کتابفروشی مرکزی سوره مهر

مسئول واحد مطالعات فرهنگ و ادبیات پایداری حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس از قرار گرفتن ۳عنوان از تازه‌ترین آثار تولیدی این واحد در ویترین اصلی فروشگاه مرکزی سوره مهر خبر داد.

محمد حسین عظیمی گفت: بحمدالله در ماه‌های گذشته روند تولیدی جدیدی در این واحد شکل گرفته که قرار گرفتن این آثار در ویترین فروشگاه مرکزی سوره مهر مهر تاییدی بر جدی بودن این روند و چرخه تولید و نشر است.

او گفت: کتاب لاینز نوشته نجمه طرماح با موضوع خاطرات شهید ناصر ورامینی، کتاب سینه خیز ساعت تا عرش خاطرات شهید عبدالحمید تقی زاده بهبهانی به قلم حسن تقی زاده بهبهانی و کتاب چند حبه قند خاطرات رفعت السادات نعمت اللهی پرستار دفاع مقدس نوشته مریم شیدا و طاهره امامی ۳ عنوان کتابی هستند که در معرض دید علاقمندان قرار گرفته اند.

مسئول واحد مطالعات فرهنگ و ادبیات پایداری حوزه هنری فارس گفت: کتاب لاینز درباره‌ی شهید ناصر ورامینی فرمانده‌ای جوان است که در سن پانزده سالگی به لشکر عاشقان پیوست و با حضور دائمی خود در اغلب عملیات‌ها یازده بار مجروحیت را تحمل کرد تا شاهد شهادت را در آغوش کشد.

او با اشاره به کتاب چند حبه قند تصریح کرد: هدف از نشر این کتاب‌ها معرفی و انتقال سرگذشت و تجربیات نسلی از اهالی استان است که در برپایی و دفاع جانانه از انقلاب اسلامی نقشی موثر داشته‌اند. انتخاب خانم رفعت‌السادات نعمت‌اللهی، از پرستاران دوران دفاع مقدس نیز بدین سبب صورت گرفت که گوشه‌ای از حضور، شجاعت و ازخودگذشتگی کادر درمان در این دوره به تصویر کشیده شود.

عظیمی سینه خیز تا عرش را دیگر کتاب این مجموعه خواند و اظهار داشت: این اثر نیز سرنوشت یکی دیگر از نوجوانانی که در عرصه عشق و شهادت قد کشیدند و بزرگی و بزرگ مردی را تجربه کردند یعنی شهید عبدالحمید تقی زاده بهبهانی را به قلم برادرش که خود از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس است را به تصویر کشیده و روایتی خواندنی و جذاب را عرضه داشته است.

او گفت: در سالیان گذشته تلاش‌های قابل توجهی برای شکل گرفتن این روند صورت گرفته بود، اما معمولاً کار‌ها کمتر به نتیجه نهایی می‌رسید آنچه هم اکنون شاهد آن هستیم تبدیل تک اتفاق‌ها به یک روند و چرخه تولید است تا ان شاءالله علاقه‌مندان بتوانند با مراجعه به فروشگاه‌های سوره مهر یا از طریق پایگاه اینترنتی این انتشارات، آثار ارزشمند تاریخ شفاهی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس را نیز تهیه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.