دبیر: ما با شهدای کشتی پز می‌دهیم/ کتاب زندگینامه بزرگان کشتی چاپ می‌شود

رئیس فدراسیون کشتی در مراسم رونمایی از سردیس شهید کشتی گیر سجاد عفتی گفت: خود شهدا نمی‌خواهند شناخته شوند، اما ما با آن‌ها پز می‌دهیم.

مراسم رونمایی از سردیس کشتی‌گیر شهید سجاد عفتی امروز (دوشنبه) با حضور رئیس فدراسیون، خانواده شهید عفتی و برخی از ملی‌پوشان کشتی از جمله حسن یزدانی، کامران قاسم پور، امیرمحمد یزدانی، رحمان عموزاد، امیرحسین زارع، احسان امینی مربی تیم ملی آزاد، علی محمدی مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد. 

علیرضا دبیر ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین گرامی، بیان کرد: ولادت امام محمد باقر (ع) را خدمت همه‌ی حضار محترم تبریک عرض می‌کنم و خدا را شکر می‌کنم و خوشحالم همه‌ی مراسم‌های ما با ولادت‌های ائمه همزمان شده است و این لطف خداست. 

وی افزود: ما با این شهدای کشتی پز می‌دهیم و افتخار می‌کنیم و باور دارم تا خود شهید نخواهد هیچ کدام از این کار‌ها و اتفاقات نمی‌افتد و هر کاری که بخواهیم انجام دهیم تا آن‌ها نخواهند انجام نمی‌شود، چون دستشان در آن دنیا باز است. 

دبیر با اشاره به اینکه از آقا سجاد ممنونم که اجازه داد کمی شناخته شود، گفت: خود شهدا نمی‌خواهند شناخته شوند، اما ما با آن‌ها پز می‌دهیم و خدا لطف کرد که فدراسیون می‌خواهد این علم را بر دارد و ان‌شاءالله این علم را قشنگ دست ما بدهند تا ما کار را جلو ببریم که یک عاقبت بخیری باشد. 

رئیس فدراسیون کشتی اظهار کرد: خیلی از کتک‌هایی که در این دنیا می‌خوریم به خاطر همین علم است ان‌شاءالله خدا کمک کند که علم در این جبهه زمین نیفتد و اعتقاد دارم جایی به نام شهید باشد خودش روی آن مکان غیرت و نظر دارد و روزی را خودش می‌رساند. 

وی با بیان اینکه با لطف خدا رونمایی از چهارمین کتاب شهدای کشتی گیر فردا انجام می‌شود، عنوان کرد: همه شرایط را آماده کردیم که کتاب شهدا را منتشر کنیم که در حال حاضر ۱۴ الی ۱۵ کتاب در دست نوشتن است. 

دبیر با اشاره به اینکه ساختمان جدید فدراسیون لطف اهل بیت و شهدا بود، گفت: در حینی که داریم کتاب شهدای کشتی گیر را تهیه و چاپ می‌کنیم کتاب زندگینامه قهرمانان را نیز می‌نویسیم و در حال حاضر زندگینامه آقای علی اکبر حیدری در مرحله صفحه آرایی است، زندگینامه امامعلی حبیبی نیز به پایان رسیده است و در آینده نزدیک نیز زندگینامه آقایان منصور برزگر، عبدالله موحد و دیگر بزرگان و قهرمانان کشتی را به صورت کتاب منتشر خواهیم کرد. 

رئیس فدراسیون کشتی اظهار کرد: در حالی که داریم کتاب الگو‌های اصلی ما که شهدای کشتی گیر هستند چاپ می‌کنیم در تلاش هستیم تا این کتاب‌ها در مدارس توزیع شوند تا بتوانیم یک الگو سازی انجام دهیم. 

وی با بیان اینکه همانطور که ۱۱۵ قهرمان المپیک و جهان و ۳۰۵ مدال المپیک و جهان داریم با افتخار نزدیک ۱۵۰۰ شهید کشتی گیر داریم، گفت: ان‌شاءالله این برنامه در فدراسیون‌های آینده نیز ادامه دار باشد و همزمان با معرفی قهرمانان جهان و المپیک، مردم را نیز با شهدای کشتی گیر آشنا کنیم، چون این کار واجب‌تر است. 

دبیر عنوان کرد: اگر بچه‌های جنگ این فرهنگ را در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ بهتر اشاعه می‌دادند شاید امروز خیلی از مشکلات را نداشتیم و در این موضوع خیلی از خودمان راضی نیستیم و باید خیلی محکم‌تر و بیشتر کار کنیم که هم در این دنیا و هم در آن دنیا پاسخگو باشیم. 

گفتنی است، پس از پایان جلسه، رئیس فدراسیون به همراه خانواده شهید عفتی در کمپ تیم‌های ملی شهید حاج قاسم سلیمانی حضور پیدا کردند و از سردیس شهید کشتی گیر عفتی رونمایی کردند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر