تهیه نقشه کاداستر برای ۶۱۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی آذرباجان غربی

مدیر امور اراضی آذربایجان غربی گفت: در اجرای طرح کاداستر محدوده‌های مالکیتی کشاورزان استان نقشه کاداستر ۶۱۵ هزار هکتار از این اراضی تهیه شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  در گفتگو با خبرنگاران گفت: نقشه برداری ۶۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در راستای اجرای طرح کاداستر محدوده‌های مالکیتی کشاورزان انجام شد و نقشه کاداستر ۶۱۵ هزار هکتار از این اراضی تهیه شد.

مجتبی قلنجی با اشاره به وضعیت اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی در استان افزود: برای حدود ۶۵ درصد اراضی کشاورزی استان نقشه‌هایی برای جانمایی در سامانه جامع حد نگاری سازمان ثبت اسناد و املاک تهیه و ارسال شده است.

وی اظهار کرد: با پایان طرح کاداستر برای مالکان اراضی کشاورزی سند تک برگی صادر می‌شود که این کار نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت، همچنین می‌توان علاوه بر تثبیت مالکیت، اطلاعات ارزشمند دیگری را به منظور استفاده در سایر بخش‌ها و برنامه ریزی‌های کلان در بخش کشاورزی ارایه کرد.

قلنجی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد، یادآور شد: طرح کاداستر یا حدنگاری با هدف نقشه‌برداری با جزییات کامل و تعیین تکلیف مالکیت اراضی اجرا می‌شود و با اجرای این طرح مشخصات اراضی نظیر مساحت، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی در بانک کاداستر سازمان ثبت و بارگذاری می‌شود.

وی اضافه کرد: خرده مالکی و نبود آمار و اطلاعات پایه از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی است که طرح کاداستر می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

طرح کاداستر از سال ۱۳۹۴ در سطح استان با بهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه آغاز شد و همزمان با آن کاداستر اراضی کشاورزی واقع در پایاب رودخانه‌های مرزی و کاداستر از محل اعتبارات ملی در سطح استان ادامه یافت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: