حرکت پرشتاب پروژه راه آهن به سمت اسلام آبادغرب

مجری طرح راه آهن غرب کشور گفت: عملیات روسازی در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب و ساخت ایستگاه اسلام آبادغرب از سال آینده آغاز می‌شود.

مسعود فرامرزیان مجری طرح راه آهن غرب کشور از در نظر گرفته شدن اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای پروژه راه آهن غرب کشور در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت : این میزان اعتبار نسبت به بودجه مصوب امسال با ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار، حدود ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تصویب و تخصیص این میزان اعتبار گفت: در حال حاضر پروژه راه آهن غرب چند ماهی است که توسط قرارگاه خاتم (ص) فعال شده و شتاب خوبی گرفته و امیدواریم تخصیص اعتبارات بیشتر بتواند شتاب پروژه را افزایش دهد.

فرامرزیان با اشاره به تصویب بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی در سفر هیات دولت به استان کرمانشاه برای پروژه راه آهن غرب کشور گفت: تاکنون از این میزان اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: جذب اعتبارات سفر هیات دولت تا سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

مجری طرح راه آهن غرب کشور گفت: با توجه به منابع بودجه سالانه و سفر هیات دولت، در حال حاضر پروژه شتاب خوبی گرفته و به سرعت در حال پیشروی به سمت اسلام آبادغرب است.

فرامرزیان فاصله راه آهن کرمانشاه-اسلام آبادغرب را ۱۱۵ کیلومتر اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه در ۷۰ کیلومتر از این مسیر از کرمانشاه تا تونل "خُرد خُرد" فعال است.

این مسئول پیشرفت زیرسازی در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب را ۸۲ درصد اعلام و تصریح کرد: با پایان گرفتن کار زیرسازی، به سرعت عملیات روسازی مسیر را شروع خواهیم کرد.

مجری طرح راه آهن غرب کشور گفت: برنامه داریم سال آینده عملیات روسازی در ۲۰ کیلومتر از این مسیر را انجام دهیم.

وی با اشاره به لزوم ساخت دو ایستگاه اسلام آبادغرب و پشته کش در مسیر کرمانشاه-اسلام آبادغرب، گفت: ایستگاه "پشته کش" در کیلومتر ۱۹ و ایستگاه "اسلام آبادغرب" هم در کیلومتر ۱۱۲ مسیر کرمانشاه به سمت اسلام آبادغرب احداث خواهد شد.

فرامرزیان گفت: برنامه داریم سال آینده بتوانیم عملیات اجرایی احداث ایستگاه "اسلام آبادغرب" را آغاز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه "پشته کش" یک ایستگاه باری است که پس از اجرایی شدن ایستگاه "اسلام آبادغرب" در دستور کار قرار می‌گیرد.

مجری طرح راه آهن غرب کشور اعتبار لازم برای رسیدن قطار به اسلام آبادغرب را حدود دو هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: اگر اعتبارات به موقع تامین شود، قطار تا سال ۱۴۰۳ به اسلام آبادغرب می‌رسد .

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر