جوجه ریزی بهمن به ۱۲۵ میلیون قطعه می‌رسد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی بهمن به ۱۲۵ میلیون قطعه برسد که با این وجود کمبودی در عرضه مرغ نداریم.

آقای حبیب اسداله نژاد گفت:متوسط قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده درب مرغداری  در سطح کشور ۳۵ تا ۳۸ هزارتومان و مرغ گرم ۵۵ تا ۵۷ هزارتومان است که با نرخ مصوب ۶ تا ۸ هزارتومان اختلاف دارد.

به گفته او، طی روز‌های آتی امیدواریم قیمت مرغ در بازار افزایش یابد تا مرغداران از زیان سنگین خارج شوند.

اسداله نژاد می‌گوید: برآورد‌ها حاکی از آن است که جوجه ریزی بهمن به ۱۲۵ میلیون قطعه برسد که این میزان تولید به رغم ازدیاد تقاضا در ایام پایانی سال به سبب تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان، اما بازهم پیش بینی می‌شود که مازاد نیاز داخل خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی حداکثر نیاز جوجه ریزی ماهانه را ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: بنابر آمار در دی ماه ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که به سبب مازاد عرضه، قیمت مرغ کماکان کمتر از نرخ مصوب است که با خرید تضمینی و حذف تعهدات ارزی صادرات باید مرغ به نرخ مصوب برسد.

او با بیان اینکه کمبودی در تامین و عرضه مرغ نداریم، گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی دی ماه و برآورد جوجه ریزی بهمن نه تنها کمبودی در عرضه نداریم، بلکه با مازاد تولید روبرو خواهیم بود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر