بستری ۱۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس طی شبانه روز گذشته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۱۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

عباس رضائیان‌زاده گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۶۳ هزار و ۵۸۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۰۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۲۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۱۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۴۲۹ هزار و ۵۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۹۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

او گفت: با بستری ۱۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

رضائیان‌زاده گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

او گفت: همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۳ هزار و ۸۷۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

رضائیان‌زاده گفت: در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۴۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۹۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۹۱ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۵۲۶ دُز یادآور واکسن بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: