ضرورت حفظ و صیانت از باغ‌های موجود در شهر یزد

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: برخی از باغ‌های یزد برای استفاده عموم مردم توسط شهرداری خریداری می‌شود.

فاطمه زارع رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد در بازدید از باغات سطح شهر گفت: باتوجه به کویری بودن شهر یزد ضرورت دارد به فضای سبز و حفظ باغ‌های موجود توجه بیشتری کرد.

فاطمه زارع ادامه داد: در راستای حفظ و صیانت از باغ‌های سطح شهر جلسات کارگروه صیانت از باغ‌ها تشکیل شده و درخصوص حفظ باغ‌ها و فعالیت‌های انجام شده توسط سازمان سیما و منظر و لزوم تدوین دستورالعمل‌های اجرائی و ارائه طرح حفظ و نگهداری از باغ‌های موجود در شهرستان یزد بحث و گفتگو شد.

به گفته او بر اساس قانون، شهرداری موظف است برای باغ‌ها شناسنامه تهیه کند تا تعداد باغ‌ها و نوع گونه‌های درختان موجود در آن مشخص باشد علاوه بر آن با وجود شناسنامه برای باغ‌ها میتوان، تخریب کنندگان آن‌ها را مشخص و برخورد قانونی کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد افزود: متأسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود با توجه به قیمت‌های نجومی زمین و ملک، برای مالک کاملا مقرون به صرفه است که درختان باغ خود را قطع و جریمه آنرا بپردازد تا در آن زمین به ساخت وساز بپردازد ولیکن شهر یزد در حال حاضر نیاز به هوای پاک و فضای سبز دارد.

فاطمه زارع تصریح کرد: تخریب باغ‌ها و مزارع کشاورزی و همچنین ساخت آپارتمان واقعیت تلخی است که نتیجه آن از بین رفتن فضای سبز و باغ‌های حاصل خیز سرسبز یکی پس از دیگری است.

او گفت: سازمان سیما و منظر شهرداری درصدد است باغ‌های موجود را شناسایی و با تمهیدات لازم حفظ نماید.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد در پایان گفت: همچنین قرار است بعد از شناسایی باغا‌ها برخی از آن‌ها توسط شهرداری خریداری تا مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: