رییس کل دادگستری استان کرمان:

امکانات پزشکی قانونی، متناسب با حجم ارائه خدمات نیست

حجت الاسلام حمیدی گفت: در بسیاری از استان‌ها از جمله کرمان امکانات پزشکی قانونی متناسب با ارائه خدمات نیست و این امر باعث گلایه مندی مردم است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در نشست شورای قضایی دادگستری کل استان کرمان با اشاره به پیگیری دستگاه قضایی برای رفع مشکلات موجود در حوزه پزشکی قانونی، با بیان اینکه خدمات پزشکی قانونی بسیار گسترده است، گفت: متاسفانه در بسیاری از استان‌ها از جمله استان کرمان،  امکانات پزشکی قانونی متناسب با ارائه خدمات نیست و این امر باعث گلایه مندی مردم است.

او افزود: این مشکلات در سطوح استانی و ملی مورد پیگیری قرار می‌گیرد؛ زیرا مردم انتظار دارند خدمات پرشکی قانونی در نزدیک ترین مکان و با کیفیت و سرعت لازم ارائه شود.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه اداره کل پزشکی قانونی از ادارات تاثیرگذار در کنار دستگاه قضایی است، بیان داشت: نظرات کارشناسی پزشکی قانونی که برای قوه قضاییه و قضات ارسال می‌شود، گزارشاتی فنی و تخصصی است و اگر این نظرات در پرونده‌ها نباشد، قاضی امکان تصمیم گیری درست و قانونی را نخواهد داشت.

او با بیان اینکه پزشکی قانونی در ارائه خدمات خود باید سرعت و دقت را همواره مد نظر قرار دهد، تصریح کرد: اکثر مراجعان به پزشکی قانونی افراد متالم هستند و از این رو حساسیت کار در این حوزه بسیار بالا است و باید خدمات با سرعت مطلوب و کیفیت مناسب به مراجعان ارائه شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان گفت: هم اکنون ارائه خدمت کامل پزشکی قانونی به همه مردم در تمامی شهرستان‌ها میسور نیست و از این رو تلاش می‌شود که بخشی از مشکلات با استفاده از امکانات موجود استان رفع شود و بخشی از مشکلات نیز براساس پیگیری‌های ملی (سازمان پزشکی قانونی کشور) برطرف شود.

او ضمن اشاره به کمبود ۷۵ درصد نیروی انسانی در پزشکی قانونی استان کرمان، تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی از مشکلات پزشکی قانونی در سطح کشور به شمار می‌رود که ناشی از نبود تامین اعتبار لازم از سوی دولت و نداشتن اخذ مجوز از سوی دولت برای تکمیل کادر درمانی است که امیدواریم به زودی پیگیری و رفع شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود ایام ماه رجب را گرامی داشت و با ذکر این مطلب که اعتکاف، یک فرهنگ انسان ساز پر از معنویت است، تاکید کرد: باید تلاش شود که از فرصت‌های ماه رجب حداکثر بهره گیری صورت گیرد.

او بیان داشت: همزمان با اعیاد ماه رجب ورود به چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را داریم و این ایام طی امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بسیاری از فتنه‌ها را از بین برد، تاکید کرد: دهه فجر، فرصت مهمی است که باید از آن برای ارائه و تبیین خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم استفاده شود؛ زیرا دشمن تلاش می‌کند که خدمات سازمان‌های مختلف را زیر سوال ببرد و باید با آگاهی رسانی لازم، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه از موارد مورد تاکید است؛ زیرا همه نگاه‌ها به راهپیمایی ۲۲ بهمن است تا نشان دهیم که با وجود همه دشمنی‌های نظام استکبار، مردم در صحنه حضور یافته و در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند.

او گفت: دشمن منتظر است که نتیجه توطئه‌های خود را در ۲۲ بهمن ببیند و از این رو است که حضور گسترده در آیین راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بسیار دشمن شکن است.

حجت الاسلام حمیدی اهمیت خدمت به مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: بهترین گرامیداشت برای دهه فجر انقلاب اسلامی، خدمت به مردم است؛ زیرا این مهم، هدف اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

او بیان داشت: مهم این است که در کنار شعار‌هایی که در خیابان‌ها برای حمایت از نظام سر می‌دهیم و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خدمات رسانی بهتری به مردم انجام شود و بهترین خدمات در عمل انجام شود.

محمدباقر اسلامی، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان کرمان نیز ضمن قدرانی از همکاری سازمان‌های مختلف در بزرگداشت دهه مقاومت، گفت: به منظور گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی موکبی با همکاری سازمان‌های مختلف در مسیر زائران مرقد سردار سلیمانی راه اندازی و خدمات مختلفی از جمله مشاوره‌های قضایی، حقوقی و ... ارائه شده است.

او با اشاره به اینکه دهه فجر امسال از حساسیت‌های ویژه‌ای برخودار است و باید پرشورتر از گذشته گرامی داشته شود،افزود: فضاسازی محیطی و تلاش در مسیر توسعه جهاد تبیین، مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوعات بسیار مهمی است که باید در ایام الله دهه فجر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اسلامی بیان داشت:  آیین های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در تمامی حوزه های قضایی استان برگزار خواهد شد.

او  بیان کرد: گردهمایی سران طوایف استان کرمان، نیز به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در کرمان برگزار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار