بارش برف و ایجاد مشکل تردد در گردنه‌های مهاباد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: بارش برف و کولاک درگردنه‌های مهاباد موجب بروز مشکل برای رانندگان عبوری از این محور‌ها شده است.

رحمت نویدنیا رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ارتفاع برف در گردنه زمزیران در محور مهاباد - سردشت به ۲۰ سانتی متر رسیده و مأموران راهداری مشغول برف روبی و نمک پاشی مسیر هستند.

وی اضافه کرد: همچنین بر اثر بارش برف و کولاک در گردنه قره‌بلاغ در محور مهاباد - بوکان ارتفاع برف به ۱۰ سانتیمتر رسیده و رانندگان مجبور به استفاده از زنجیر چرخ و تردد با سرعت بسیار کم هستند.

نویدنیا گفت: با آغاز بارش برف از بامداد امروز مأموران راهداری در راهدارخانه‌های قره‌بلاغ و کله‌گاوی برفروبی و نمک‌پاشی مسیر‌ها را آغاز کردند.

وی تأکید کرد: با توجه به بارش برف در محور‌های ارتباطی بویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری در این محور‌ها خودداری کرده و در صورت لزوم، عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود را بررسی و سپس اقدام به حرکت کنند.

نویدنیا، از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست تا قبل از سفر با شماره تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ از وضعیت جاده‌ها آگاهی پیدا کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد اضافه کرد: طبق اعلام اداره هواشناسی مهاباد با ورود موج بارشی به منطقه بارش برف در شهرستان‌های جنوب استان تا روز چهارشنبه به صورت متناوب ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.