رونمایی از ورق استنلس استیل ایرانی در اصفهان

خط ویژه تولید ورق استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرکت فولاد مبارکه به بهره برداری رسید.

محققان و صنعتگران اصفهانی پس از یک سال تحقیق و پژوهش توانستند ورق استنلس استیل را با فناوری کاملاً ایرانی تولید کنند.


مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: پیش از این تختال استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن در این مجموعه صنعتی تولید شده بود، اما این بار صنعتگران توانستند با شیوه‌های جدید ورق استنلس استیل با ضخامت دو و نیم میلی متر تولید کنند.


محمدیاسر طیب نیا با بیان اینکه نخستین محموله این نوع ورق به صورت آزمایشی در کارخانه فولاد سبا با موفقیت تولید شد، افزود: از اوایل سال آینده تولید انبوه این محصول با ظرفیت سالیانه ۵۰ هزار تن آغاز می‌شود.


او گفت: شرکت‌های مشاور و پیمانکار خارجی برای راه اندازی خط ویژه تولید این نوع ورق در فولاد مبارکه یک میلیارد دلار مطالبه کردند، این در حالی است که صنعتگران ایرانی با بهره مندی از خطوط تولید موجود ورق‌های قبلی در این کارخانه، با اتکا به دانش بومی و صرف کمترین هزینه، این نوع ورق را تولید کردند.


به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ایران سومین کشوری است که با این روش ورق فولاد زنگ نزن را تولید می‌کند و این دقیقا شبیه همان روشی است که نخستین بار در دنیا این محصول را تولید کردند.


طیب نیا با بیان اینکه در مراحل بعدی توسعه خط تولید این نوع ورق، ظرفیت تامین کل نیاز کشور و صادرات ایجاد خواهد شد، افزود: با تولید این محصول سال آینده از خروج ۲۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: