انعقاد تفاهم نامه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی

برای تقویت پیوند مستمر دانشگاه‌ها و کتابخانه‌های عمومی به عنوان دو پایگاه علمی و فرهنگی کشور، تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و دانشگاه فرهنگیان فارس منعقد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: بیش از ۱۰ سال است که کتابخانه‌ها به حوزه کودک توجه ویژه دارند. اخیرا نوجوان هم مورد توجه قرار گرفته است تا این شکاف بین کودکی و جوانی از بین برود. برای اینکه بتوانیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را نهادینه کنیم باید این امر را بین کودکان و نوجوانان گسترش دهیم.

منوچهری به خدمات کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و گفت: طیف مخاطبان کتابخانه‌های عمومی بسیار وسیع است. برای همه گروه‌ها برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده است. همه این کار‌ها در راستای کمک به آموزش است. آمادگی این را داریم در کنار دانشگاه فرهنگیان باشیم و شرایط را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین دانشجویان این دانشگاه تسهیل کنیم.

او تاکید کرد: توانمندی‌های دانشگاه فرهنگیان وقتی در کنار کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد و یک هم‌افزایی صورت گیرد تا کار علمی‌تر پیش رود.

کوروش زارع شیبانی رییس دانشگاه فرهنگیان فارس، هم گفت: این دانشگاه کم مهری زیاد دیده است. در زمان حاضر بحران معلم داریم. معلم ارزشش به این است که تربیت را رقم بزند

زارع شیبانی در ادامه گفت: حمایت همه کمک خواهد کرد معلمی که خالق انسان است و فرزندان ما به واسطه آن‌ها جان می‌گیرند، زمینه‌ها و مقدمات فراهم شود تا تربیت را انتخاب کنند.

عضویت رایگان کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در کتابخانه‌های عمومی، ارائه مشاوره در حوزه‌های مرتبط با کتاب و کتابخانه، صدور مجوز برای کتابخانه‌های دانشگاه فرهنگیان در قالب کتابخانه مشارکتی و تأمین منابع کتابخانه‌های دانشگاه فرهنگیان، تشویق و اهدای هدیه برای جذب دانشجویان به مطالعه، نقد و جمع‌خوانی منابع غیردرسی و حضور در کتابخانه‌های عمومی در قالب پویش‌های کتابخوانی و سیر مطالعاتی با بهره مندی از حضور و دانش اساتید دانشگاه‌ها و به اشتراک گذاری فضای کتابخانه‌های عمومی استان با دانشگاه فرهنگیان برای برگزاری برنامه‌های مشترک علمی و آموزشی و فرهنگی از جمله تعهدات اداره کل کتابخانه‌ها در این تفاهم نامه است.

همچنین اجرای طرح سفیران کتاب و باشگاه‌های کتابخوانی به منظور ترویج فرهنگ مطالعه، برگزاری مسابقات، پویش‌ها و جشنواره‌های کتابخوانی با همکاری اداره کل کتابخانه ها، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی ویژه اعضا و کارکنان کتابخانه‌های عمومی، تشویق و ترغیب دانشجویان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان به اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی و مشارکت در اهدای جوایز جشنواره‌های کتابخوانی مشترک و قراردادن لینک «سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور: www.samanpl.ir» و «فهرست کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و کشور» در وب‌سایت دانشگاه فرهنگیان برای بهره‌برداری دانشجویان، اساتید و کارکنان از تعهدات دانشگاه فرهنگیان در این تفاهم نامه است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر