نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

دشمنان، توان دیدن سپاه را ندارند

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی گفت: سپاه یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب می باشد و سند پاکی آن، شهیدانی مثل سردار دل‌ها است، برای همین دشمنان توان دیدن این نهاد قدرتمند را ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی امام علی (ع) کرمان برگزار شد، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: قدر نعم الهی را بداینم و برای شکرانه این نعمت‌ها تقوای الهی را در تمام شئون زندگی رعایت کنیم.

او با تبریک ولادت امام علی (ع) افزود: گرچه در دوران کوتاهی از عمر امام علی (ع) گروهی تلاش کردند که شخصیت والای وی را از مردم، پنهان کنند؛ ولی نتوانستند؛ چرا که شخصیت این امام عزیز (ع) به گونه‌ای است که تمام خلق به ایشان شناخت کامل پیدا کرده اند.

نماینده ولی فقیه در کرمان با بیان اینکه امام علی (ع) خورشیدی بی فروغ بود، عنوان کرد: شخصی مسیحی در رابطه با شخصیت حضرت علی (ع) نوشته است، می‌خواهند حضرت مسیح (ع) را بالاتر از امام علی (ع) معرفی کنند، ولی دینم این اجازه را نمی‌دهد.

او با بیان اینکه این امام همام (ع) به عنوان محور گفتمان امامت و عدالت معرفی شده است، گفت: نبی مکرم اسلام (ص) خودش را شهر علم و حضرت علی (ع) را باب ورود به این شهر معرفی کرده است؛ یعنی هرکس که بخواهد به اقیانوس علم پیامبر (ص) ورود کند،  باید از تاییدیه حضرت علی (ع) عبور کند.

حجت الاسلام و المسلیمن علیدادی سلیمانی افزود: این شخصیت ممتاز دارای عملکرد فوق العاده است و روحیه و رویه ایشان ستودنی است و افکار و اهداف امام علی (ع) در حراست و حفاظت از بیت المال زبانزد است به گونه‌ای که در حدیثی فرموده اند: هرجا بیت المال باشد آن را پس خواهند گرفت.

او بیان داشت: او خود به عدالت عمل کرد و به دیگر اشخاص نیز عمل به آن را نیز توصیه کرده اند تا افراد عدالت را در دستور کار خود قرار دهند و توده‌های مردم را به دین و دیانت خوش بین کنند.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود درباره توصیه امام علی (ع) درباره رعایت حال اقشار آسیب پذیر از سوی حاکمان گفت: حضرت توصیه کردند که در مقابل مردم به خصوص قشر آسیب پذیر و مستضعف، باید متواضع بود؛ چرا که آن‌ها در گرفتن حق ناتوانند و افرادی که حاکم هستند باید کاملا متواضع باشند و گشاده رویی کنید.

او بیان داشت: حضرت (ع)  می‌فرمایند: به قدری به آن توده ستم دیده توجه کن که هیچ وقت اهل ستمکار به تو که حاکم هستی منظور پیدا نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه اگر به مردم ظلم کنید در آینده به ظلم شما پاسخ خواهد داده شد، افزود: مردم ۴ گرووه هستند، گروه اول فساد در زمین نمی‌کنند و شمشیر کندی دارند و ناتوانند؛ ولی اگر قدرتمند شوند مشخص نیست که از ظالمان شوند.

او ادامه داد: گروهی غرق در گناه و معصیت هستند و ابایی در ظلم به دیگران ندارند و افرادی دیگر دنیا را فدای آخرت کردند و با ریاکاری از دین و دیانت سواستفاده می‌کنند و گروهی هم چشمان را بر روی جاذبه‌های این دنیا بسته اند و به فکر آخرت و قیامت هستند و تمام هم و غمشان جلب رضایت خداوند است.

نماینده ولی فقیه استان در کرمان گفت: روحیه و رویه علی (ع) است که اشخاص ناشماری، دوستدار او هستند و او را سمبل عدالت، امامت و انسانیت می‌دانند.

او در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت شهادت حضرت زینب کبری (س) گفت: ایشان در صبر و استقامت که راه خدا و رساندن پیام نهضت بزرگ حسینی به جامعه بشری است، نقش کم نظیری داشت.

حجت الاسلام و المسلیمن با تبریک مجدد ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، گفت: جایگاه پدر در خانه گوهری است در کنار مادر که برای حل مشکلات می‌توان با بوسه به دست این دو بزرگوار دعایشان را بدرقه زندگی قرار داد.

او افزود: افراد و اشخاص خوش قلبی در ارتش، مردانه وارد صحنه‌های متفاوت از جامعه شدند و با دلیری شهیدانی را تقدیم کشور کردند.

امام جمعه کرمان با اشاره به ایام اعتکاف بیان کرد: هر انسانی نیاز به خلوت دارد و نیاز است با خدای خودش دردودل کند و بهترین فرصت مساجد هستند.

او با تبریک دهه فجر بیان کرد: انقلاب موفق شد، توده‌های مردم را در رکاب امام (ره) بسیج کند.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی دها و صد‌ها انقلاب در دنیا رخ دادهاست؛  ولی هیچ کدام به گرد این انقلاب نرسیده است؛ چرا که صاحب آن، مردم عظیم شان کشور هستند.

او افزود: مردم موفق شدند دوران تاریک منتهی به انقلاب را از بین ببرند و جامعه را به درگاه مقدس عبودیت خدا وارد کنند و دولتمردان هم هر جورر که می‌توانند کمک کنند تا این مردم عظیم، در معیشت مشکلی نداشته باشند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در این کشور دو قرن قدرت‌ها در آن تاخت و تاز کردند و تحقیر‌ها و اهانت‌هایی در تاریخ به آن را به اوج رساندند، گفت: بستر اجرایی شدن احکام الهی در مملکت یکی از دست آورد‌های انقلاب در کشور است و توفیق پیدا کردیم در جنگ سوسیالیست و لیبرالیسم پیروز شویم.

او با بیان اینکه سپاه پاسداران قدرتمند، وظیفه شناس و مجاهده فی سبیل الله یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب است، گفت: انقلاب و سپاه، سرداران و شخصیت‌های عالی رتبه‌ای را در دوران دفاع مقدس تحویل جامعه داد و سند پاکی و طهارت سپاه پاسداران، شهیدان عزیزی مثل سردار دل‌ها می باشد و با این تفاسیر است که دشمنان توان دیدن این نهاد قدرتمند را ندارند.

او گفت: هرچه دشمن دشمنی بورزد، این نهاد بین مردم عزیزتر و دارای جایگاه رفیع‌تر می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: