زنی مبتلا به بیماری نادر که بدون چانه به دنیا آمده است

سونیا گوپتا تنها ۲۵ کیلو وزن دارد و به دلیل بیماری نادرش هیچ وقت چانه نداشته است.

این دختر ۲۰ ساله به خاطر ظاهرش آنقدر مورد آزار و اذیت دیگران قرار گرفت که مجبور شد سال‌ها خود را از دنیا پنهان کند. اما در سال‌های اخیر، او برای به اشتراک گذاشتن داستان زندگی خود، از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند و اکنون بیش از ۲۸،۰۰۰ دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

سونیا که در کلکته به دنیا آمده می‌گوید: «وقتی خانواده‌ام من را به پزشکان نشان دادند، پیشنهاد جراحی صورت را دادند. اما خانواده من توانایی پرداخت هزینه عمل را ندارند، بنابراین من هنوز تحت عمل جراحی قرار نگرفته ام.»

نام وضعیت سونیا مشخص نیست. اما نوزادانی که با چانه کوچک تا تقریباً بدون چانه متولد می‌شوند، اغلب میکروگناتیا یا هیپوپلازی فک پایین تشخیص داده می‌شوند؛ وضعیتی که در آن کودک فک پایین بسیار کوچکی دارد.

کودکان ممکن است با این مشکل به دنیا بیایند، یا ممکن است در مراحل بعدی زندگی این وضعیت برایشان به وجود بیاید و عمدتاً در کودکانی رخ می‌دهد که با شرایط ژنتیکی خاصی مانند تریزومی ۱۳ و پروگریا متولد می‌شوند و یا شرایطشان می‌تواند نتیجه سندرم جنین الکلی نیز باشد.

در برخی موارد، این مشکل با رشد فک کودک با افزایش سن برطرف می‌شود.

با این حال، در موارد شدید، میکروگناتیا می‌تواند باعث مشکلات تغذیه یا تنفس و منجر به انحراف دندان‌ها شود، که در نتیجه آن، دندان‌ها به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند.

منبع: روزیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار