استاندار خراسان‌رضوی:

نظام اسلامی ۴۴ سال مقتدرانه پیش رفته است

استاندار خراسان رضوی گفت: نظام اسلامی توانسته از سال ۵۷ تا کنون، ۴۴ سال مقتدرانه در عرصه های مختلف پیشروی کند.

یعقوب‌علی نظری استاندار خراسان‌رضوی در جمع معتکفین دانش‌آموزی در مسجد الزهرا‌(س) مشهدمقدس اظهار داشت: توفیقِ شما برای انجام این مستحب مهم و سازنده را تبریک می‌گویم. خیلی توفیق بزرگی است جوانان عزیز شک نکنید و مطمئن باشید عنایت الهی شامل حال شما شده است. خیلی زمینه‌های دیگری بوده که به اقتضا سن و محیط می‌توانستید جای دیگر باشید، اما این محیط را انتخاب کردید. خودسازی را در این شرایطِ وجود فضای مجازی انتخاب کردید.  

وی افزود: علائم و نشانه‌های بسیار خوبی است که شما در این مراسم هستید و ما خدمت شما رسیده‌ایم. این تشکر و قدردانی برای ما اهمیت دارد که شما را در چنین جایی می‌بینیم. دقت کنید که مردم ایران اسلامی چرا انقلاب کردند و چه شرایطی بود؟ ایا مسئله آب و نان بود که دست به چنین انقلاب شکوهمندی زدند؟ شعار اساسی انقلاب یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی مبین همه این اهداف و مسیر است.

استاندار خراسان‌رضوی با طرح این سئوال که آیا حاضریم تحت سیطره بوده و راحتی روزانه‌ام داشته باشیم؟، خاطرنشان کرد: خداوند انسان را آزاد و‌مستقل آفریده و کسی حق ندارد استقلال انسان را تحت استکبار خودش قرار دهد. مردم قیام کردند و استقلال سیاسی، علمی و نظامی و اقتصادی را به‌دست آوردند. ملتی که استقلال نداشته باشند هویت ندارد.  

نظری تصریح کرد: استقلال نعمتی است که خداوند به همه بشریت داده است. آزادی به‌معنای حقیقی کلمه برای خودسازی و حرکت به سمت اهداف بلند؛ زمانی محقق می‌شود که مردم در صحنه باشند. همه این‌ها یعنی استفلال و آزادی ضمانت نقش مردمی در گرو پیاده‌سازی اسلامیت و اعتقادی است. ضمانت نقش مردم همین است.

وی اضافه کرد: ۴۴ سال این نظام الهی و اسلامی و امانت شهدا که در سال ۵۷ در این کشور مستقر شد و در سال ۵۸ با حضور مردم رسمیت پیدا کرد؛ علی‌رغم همه توطئه‌های ظالمان پا برجا مانده است. همه آن‌هایی که دشمنی و به این نظام تعرض کردند، چه در سطوح جهانی و چه منطقه‌ای آثاری از آن‌ها نیست. نظام اسلامی ۴۴ سال مقتدرانه پیش رفته است. می‌بینید که از لحاظ استقلال نظامی جزو کشور‌های رتبه بالا هستیم.  

استاندار خراسان‌رضوی تاکید کرد: ما در زندگی دچار مشکلاتی هستیم، اما یک ساختار و بنا که بنای محکمی است را به‌خاطر یکسری جزئیات که خراب نمی‌کنند. اشکالات را باید درحوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با پیگیری و مشارکت حل کنیم و گام‌به‌گام به سمت اهداف انقلاب اسلامی قدم برداریم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر