مدودف: عرضه تسلیحات پیشرفته‌تر آمریکا به اوکراین آن را به نابودی می‌کشاند

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت که عرضه تسلیحات پیشرفته‌تر آمریکا به اوکراین تنها باعث حملات تلافی‌جویانه‌تر روسیه خواهد شد.

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت و رئیس‌ جمهور سابق روسیه گفت که عرضه تسلیحات پیشرفته‌تر آمریکا به اوکراین تنها باعث حملات تلافی‌جویانه‌تر روسیه تا حد دکترین هسته‌ای روسیه خواهد شد.

به گزارش رویترز، نادانا فریدریکسون، روزنامه نگار در مصاحبه‌ای به نقل از او گفت: «تمام اوکراین که تحت حاکمیت کی‌یف باقی بماند، خواهد سوخت.»

فریدریکسون از مدودف که به عنوان معاون رئیس شورای امنیت از زمان حمله روسیه به اوکراین به یکی از چهره‌های طرفدار جنگ روسیه تبدیل شده است، پرسید که آیا استفاده از سلاح‌های دوربرد ممکن است روسیه را مجبور به مذاکره با کی‌یف کند؟

مدودف در نظراتی که فریدریکسون در کانال تلگرام خود منتشر کرد، پاسخ داد: «نتیجه دقیقاً برعکس خواهد بود. فقط آدم‌های بی‌منطقی که هم در کاخ سفید و هم در کنگره آمریکا وجود دارند، می‌توانند چنین تصوری کنند.»

پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که موشک جدیدی که برد حمله اوکراین را دو برابر می‌کند در بسته کمک نظامی ۲.۱۷۵ میلیارد دلاری آمریکا گنجانده شده است.

با نزدیک شدن به اولین سالگرد جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه، نیرو‌های روسی در هشت ماه گذشته عقب نشسته و هیچ یک از چهار استان اوکراین را که مسکو بخشی از روسیه اعلام کرده است، به طور کامل کنترل نمی‌کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه کارزار روسیه در اوکراین را دفاع وجودی در برابر غرب متجاوز می‌داند و مانند مدودف چندین بار تهدید به پاسخ هسته‌ای را مطرح کرده و گفته است که روسیه از همه ابزار‌های موجود برای محافظت از خود و مردمش استفاده خواهد کرد.

مدودف در پاسخ به این سوال که اگر تسلیحاتی که واشنگتن به اوکراین وعده داده است به کریمه - که روسیه در سال ۲۰۱۴ از اوکراین گرفت - یا به عمق روسیه حمله کند، چه اتفاقی می‌افتد، گفت پوتین به وضوح به این موضوع پرداخته است.

او افزود: "ما هیچ محدودیتی برای خود قائل نیستیم و بسته به ماهیت تهدیدها، آماده استفاده از انواع سلاح‌ها هستیم. مطابق با اسناد دکترین خود از جمله مبانی بازدارندگی هسته ای. من می‌توانم به شما اطمینان دهم که پاسخ سریع، سخت و قانع کننده خواهد بود."

دکترین هسته‌ای روسیه اجازه حمله هسته‌ای را پس از "تجاوز به فدراسیون روسیه با سلاح‌های متعارف در زمانی که موجودیت کشور در معرض تهدید است" می‌دهد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر