راه اندازی سیستم حرارتی پسماند‌های بیمارستانی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت:نگاه ما در بحث پسماند‌های پزشکی در سال آینده راه اندازی سیستم حرارتی پسماند‌های بیمارستانی است.

رضا شرفی در حاشیه برگزاری یکصد و بیست وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه پسماند‌های عادی بهای ۴۷۶ تومان مورد موافقت شورا قرار گرفت و این اقدام شورا با نگاه مردم محوری و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی به شهروندان صورت گرفت. به این ترتیب برای هر کیلوگرم پسماند در شهر تهران هزینه جمع آوری و انتقال ۴۷۶ تومان است که بر اساس کد نوسازی خانوار‌ها پرداخت می‌شود در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: این رقم بر اساس میانگین نوسازی املاک در سطح شهر تهران محاسبه می‌شود که کمینه آن ۱۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود و بیشینه هر واحد نیز ۵۵۷ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود. در حقیقت این ارقام قیمت تمام شده خدمات ماست که بر اساس تورم سالیانه نیز در نظر گرفته نشده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حوزه پسماند‌های عمرانی و ساختمانی برای هر متر مکعب ۶۸۰۰ تومان به عنوان بهای خدمات در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید، گفت: برای مدیریت گود‌های پرخطر و رها شده بهای خدماتی جهت پر کردن آن‌ها برای سال آینده در نظر گرفته شده که این رقم برای هر متر مکعب ۱۰۰۰ تومان به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: نگاه ما در بحث پسماند‌های پزشکی در سال آینده راه اندازی سیستم حرارتی پسماند‌های بیمارستانی است تا دغدغه مهم شهروندان و شهرداری در نیمه دوم سال آینده به صورت سیستم حرارتی به مجموعه فرآیند‌های ما اضافه شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر