مسکو: ادعا‌های غرب درباره همکاری پهپادی ایران و روسیه نادرست است

سخنگوی کاخ کرملین ادعا‌های رسانه‌های غربی در زمینه ساخت پهپاد‌های ایرانی در خاک روسیه را تکذیب کرد.

روسیه ادعا‌های رسانه‌های غربی درباره همکاری پهپادی میان تهران و مسکو را تکذیب کرد.

به گزارش اردو پوینت، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: مسکو برنامه مستقل خود را برای تولید هواپیما‌های بدون سرنشین (پهپاد) دارد. گفته‌های این مقام ارشد روس پس از آن مطرح می‌شود که رسانه‌های غربی مدعی سفر مقامات نظامی تهران به مسکو برای ساخت مشترک پهپاد در خاک روسیه شدند.

پسکوف در ادامه با اشاره به دستاورد‌های نظامی مستقل روسیه خاطر نشان کرد: ما هم اینک چندین برنامه مستقل برای ساخت پهپاد‌های گوناگون به منظور اهداف مختلف در دست اجرا داریم. به تازگی یک لیست بلند بالا از دستورالعمل‌های ریاست جمهوری برای ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین رسانه‌ای شده است. به همین دلیل ما برنامه مستقل خود را در این زمینه دنبال می‌کنیم.

دیروز (یکشنبه) روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه مدعی شده بود تهران و مسکو به دنبال گسترش همکاری‌ها در زمینه ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین هستند. این منابع از برنامه ساخت دستکم ۶ هزار پهپاد ایرانی در خاک روسیه خبر داده بودند.

پیش تر آمریکا و متحدانش ایران را متهم به ارسال موشک به روسیه به منظور استفاده در جنگ اوکراین کرده بودند. با این حال، مسکو همواره اعلام کرده است از تسلیحات خود در این جنگ استفاده می کند. آمریکا و اتحادیه اروپا با دستاویز قرار دادن این ادعا، دور جدیدی از تحریم ها را علیه تهران اعمال کردند. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۷:۳۳ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
سوخو۳۵
اس ۵۰۰
زیر دریایی
موشک های ما فوق صوت
سایت پرتاب موشک به فضا
آخرین اخبار