معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

بودجه حوزه زنان رشد ۵۰ درصدی داشته است + فیلم

خزعلی از افزایش ۵۰ درصدی بودجه حوزه زنان خبر داد و گفت: یک درصد از بودجه همه دستگاه‌ها به طرح‌های این بخش اختصاص می‌یابد.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بودجه معاونت زنان امسال رشد ۵۰ درصدی داشته و با عنایتی که رئیس جمهور برای گسترش فعالیت زنان دارند، یک درصد از بودجه همه دستگاه‌ها و انشالله به طرح‌های معاونت زنان و خانواده اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: علاوه بر این در همه بودجه‌های مربوط به نهادهایی، چون بهزیستی، اولویت با زنان است.

از معاون رئیس جمهور درباره قرارگاه عفاف و حجاب که وزیر ارشاد آن را مطرح کرده است، سوال شد که خزعلی توضیح داد: این موضوع مربوط به وزارت ارشاد و دستگاه‌های اجرایی است و معاونت زنان نقشی در آن ندارد.

وی درباره حاشیه یک برنامه تلویزیونی درخصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در کشور گفت: متاسفانه برخی با شیطنت تلاش کردند اظهارات من را طوری دیگر منعکس کنند، ولی من اول هم در جواب خانم ابتکار گفتم که اگر آموزش‌های ایران به زنان در اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند (آیورا) در چارچوب ۲۰۳۰ هم باشد، با حق تحفظ و حفظ اصل ما انجام می‌شود و به هیچ وجه سند ۲۰۳۰ در ایران اجرا نمی‌شود.

خزعلی افزود: ما برای خودمان تصمیم می‌گیریم و هیچ کشوری حق تصمیم‌گیری برای ما ندارد و سند ۲۰۳۰ قابلیت حق شرط و تحفظ ندارد و بحثی که مطرح شد در قالب حرکت‌هایی است که در سطح بین الملل داریم و در آیورا ما تاثیرگذاری می‌کنیم و به کشور‌های دیگر آموزش می‌دهیم و آن آموزش را هم به کشور‌های دیگر می‌دهیم و نظر ما تصویب و اعمال شده است.

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: