پرورش آرتمیا یکی از اقتصادی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بخش آبزیان است

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان گفت: ظرفیت تولید آرتمیا در هندیجان شناسایی شده است و ارزش اقتصادی بالایی دارد و یکی از اقتصادی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بخش پرورش آبزیان به شمار می‌رود.

کامبیز شهنی عباس زاده رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان گفت: آرتمیا جاندار کوچک سخت‌پوستی است که در آب‌های شور زندگی می‌کند و آرتمیا اورمیانا یکی از گونه‌های آن محسوب می‌شود که زیستگاه طبیعی آن در دریاچه اورمیه است.

او می گوید: پرورش آرتمیا به صورت مصنوعی و در استخر‌های خاکی و در مناطقی که آب شور وجود داشته باشد امکان پذیر است و این ظرفیت در استان خوزستان شهرستان هندیجان شناسایی شده است.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات خوزستان گفت: آرتمیا محصول استراتژیک صنعت آبزی پروری است و لارو آبزیان در چند روز آغاز زندگی شان می‌توانند از آرتمیا مصرف کنند و تکثیر و پرورش میگو، ماهیان دریایی، ماهیان خاویاری و ماهیان زینتی به این موجود ارزشمند بستگی دارد.

به گفته او ارزش اقتصادی آرتمیا خیلی بالاست و یکی از اقتصادی‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در بخش پرورش آبزیان به شمار می‌رود ، می‌توان با بهره مندی از اصول علمی و فنی علاوه بر تأمین احتیاجات داخلی، با صادرات مقادیر مازاد این محصول به صورت قابل توجهی برای کشور ارز آوری کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: