پنجره‌های شفافی که برق تولید می‌کنند +فیلم

دانشمندان موفق به تولید نوعی شیشه شفاف شده‌اند که می‌تواند برق تولید کند.

پنجره‌های خورشیدی مانند پنجره‌های شیشه‌ای معمولی به نظر می‌رسند، اما مانند پنل‌های خورشیدی عمل می‌کنند و از خورشید برق تولید می‌کنند. پنل‌های خورشیدی شفاف نخستین بار در دانشگاه ایالتی میشیگان تولید شدند و اکنون به صورت تجاری نصب می‌شوند.

پنل خورشیدی شفاف یک فناوری پیشرفته است که انرژی نور را از پنجره‌ها یا هر سطح شیشه‌ای بدون توجه به زاویه جمع آوری و استفاده می‌کند. این پتانسیل را دارد که از نظر گسترش دامنه انرژی خورشیدی، بازی را تغییر دهد.

اهمیت این پنل‌های خورشیدی شفاف از این روست که در جامعه مدرن شیشه عملا در همه جا وجود دارد. از صفحه نمایش گوشی شما گرفته تا آسمان خراش‌ها؛ تصور کنید که اگر بتوانیم از آن قدرت استفاده کنیم، مقدار زیادی برق تولید می‌شود.

با این حال موانعی بر سر راه وجود دارد. قبل از اینکه بتوان این فناوری را گسترش داد، دانشمندان باید کارآیی آن را افزایش دهند، زیرا یک مبادله کارآیی/شفافیت وجود دارد به این معنی که هر چه پنل شفاف‌تر باشد، کارآیی آن کمتر است، به همین دلیل است که انتظار نمی‌رود پنل‌های شفاف از پنل‌های خورشیدی استانداردی که ما به آن‌ها عادت کرده‌ایم، تجاوز کنند یا جایگزین شوند. در هر صورت این فناوری به طور بالقوه می‌تواند به بشریت کمک کند تا سریعتر به آینده‌ای واقعا پایدار و سبزتر برسد.

تخمین زده می‌شود که آمریکا به تنهایی بین پنج تا هفت میلیارد متر مربع از این نوع شیشه داشته باشد. برای درک بیشتر کارآیی این پنجره‌های خورشیدی ویدئوی زیر را تماشا کنید.

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر