خبرنگار آمریکایی: انفجار خط لوله نورد استریم کار سازمان سیا بود

خبرنگار برجسته آمریکایی اعلام کرد انفجار خط لوله نورد استریم روسیه به دستور کاخ سفید انجام شده است.

نشریه تایمز در گزارشی به ادعای مطرح شده درباره دست داشتن آمریکا در انفجار در خط لوله نورد استریم که گاز روسیه را به اتحادیه اروپا منتقل می‌کرد، پرداخت.

بر این اساس، سیمور هرش (Seymour Hersh)، روزنامه نگار کهنه کار و برجسته آمریکایی که جایزه پولیتزر را نیز در کارنامه کاری خود دارد، مدعی است که انفجار خط لوله گاز نورد استریم در زیر دریای بالتیک به دستور کاخ سفید و طی عملیات مخفی از سوی سازمان سیا انجام شده است.

این خبرنگار در تشریح آنچه در این ماجرا رخ داده است، می‌گوید: غواصان آمریکایی از رزمایش نظامی ناتو به عنوان پوشش این عملیات استفاده کرده و در اعماق دریا مین‌هایی را در امتداد خطوط لوله نورد استریم کار گذاشتند تا بعدا بتوانند آن را از راه دور منفجر کنند.

سیمور هرش که یک روزنامه نگار تحقیقی است پیش‌تر از شکنجه زندانیان در زندان ابوغریب به دست نظامیان آمریکایی و نیز رسوایی واترگیت و نسل کشی آمریکا در ویتنام گزارش‌هایی را ارائه کرده بود.

هنوز هیچ مقام رسمی در دولت آمریکا و سازمان سیا به ادعای این خبرنگار کهنه کار واکنشی نشان نداده است.

گفتنی است انفجار سال گذشته در خط لوله گاز نورد استریم یک و دو که گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به اتحادیه اروپا منتقل می‌کرد، باعث قطع دسترسی کشور‌های قاره سبز به گاز ارزان مسکو و نیز کاهش درآمد‌های صادراتی روسیه شد.

تحقیقات بعدی درباره این حادثه نشان داد که انفجار خط لوله نورد استریم یک اقدام عمدی بوده است. با این حال، تاکنون هیچ عاملی درباره این خرابکاری شناسایی نشده است. روسیه کشور‌های غربی را متهم به انفجار این خط لوله با هدف کاهش درآمد‌های این کشور می‌کند. در مقابل، کشور‌های غربی مسکو را متهم به انفجار این خط لوله به منظور تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا در فصل زمستان می‌کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
یبکمنرئک
۱۲:۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
آمریکا رو باید از داخل درگیر کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
به جز آمریکا از انفجار این خط لوله چه کسی سود می برد؟
Iran (Islamic Republic of)
حمید
۱۱:۵۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
آمریکا بزرگترین عامل ناامنی و جنگ در جهان.
Iran (Islamic Republic of)
احسان
۲۰:۲۳ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
به عنوان یک نظریه، بعید نیست.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر