خواب منظم چه نقشی در کاهش وزن دارد؟

محققان معتقدند خواب کم به مرور باعث افزایش چربی بدن می‌شود.

محققان رابطه قوی بین خواب منظم و توانایی پایبندی به برنامه کاهش وزن یک ساله که شامل محدودیت کالری است را پیدا کرده‌اند.

برای رسیدن به این نتیجه، محققان دانشگاه پیتسبورگ ۱۲۵ فرد دارای اضافه وزن یا چاق را تحت نظر گرفتند که میانگین سنی آن‌ها ۵۰ سال بود و پیگیری برنامه لاغری به مدت ۱۲ ماه ادامه یافت.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان رابطه خواب منظم با رعایت این برنامه را از طریق ابزار‌های پوشیدنی، پرسشنامه‌ها و جلسات کاهش وزن گروهی بررسی کردند.

محققان همچنین به ارتباط بین کیفیت خواب و فعالیت بدنی اشاره کردند و خواب بهتر با پیروی بهتر از اصلاح سبک زندگی مرتبط بود.

دکتر کریستوفر‌ای کلاین، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «خواب خوب به مغز اجازه می‌دهد سیناپس‌ها را ترمیم کند و توانایی اصلاح رفتار را افزایش دهد.» این خواب انرژی و تمرکز بیشتری را در روز بعد فراهم می‌کند که باعث می‌شود ورزش مؤثرتر شود و به یک برنامه کاهش وزن کمک می‌کند. "

وی افزود: خواب کم، مسیر‌های فیزیولوژیکی را فعال می‌کند که منجر به افزایش گلوکز در جریان خون یا افزایش مقاومت به انسولین و به مرور زمان افزایش چربی بدن می‌شود.

منبع: ۲۴ae

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۷ ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
سلام، چرا دولت داره به دلال های خودرو باج می دهد و به اسم قرعه کشی یا پیش فروش سالانه ۵۰۰ هزار خودرو رانت ایجاد می کند، چرا قیمت کارخانه واقعی نباشد تا اینقدر انتظار کاذب ایجاد نشود؟ چرا پول ملت به دست برخی مافیا با عنوان قرعه کشی یا پیش فروش برسد. خواهشاً قیمت خودرو رو واقعی کنید تا دست دلال ها و سودجویان کوتاه شود آن وقت در میان مدت تقاضای کاذب و سرمایه ای هم کاهش می یابد و مردم واقعی خریدار می شوند و خودروساز هم زیان ده نمی شود که باز پولش از مردم گرفته بشه.
خواهشاً قیمت خودرو واقعی شود تا قرعه کشی برداشته بشه و مردم با نیاز واقعی خریدار شوند.
Netherlands
ناشناس
۱۴:۵۷ ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
خواب خوب لازمه اش مدیتیشن و تقویت روحیه است
آخرین اخبار