۴۰۰ هزار متر مربع سهیمه قیر رایگان به رفسنجان اختصاص یافت

فرماندار رفسنجان گفت: ۴۰۰ هزار متر مربع سهمیه قیر رایگان برای اجرای طرح‌های هادی روستایی در این شهرستان اختصاص یافت.

 حسین رضایی در نشستی با مدیر کل بنیاد مسکن کرمان گفت: برای اجرای طرح‌های هادی و آسفالت روستا‌های شهرستان به میزان ۴۰۰ هزار متر مربع قیر رایگان اختصاص یافت که خبر خوبی برای روستانشینان است.

او افزود: ۲۳ روستا در اطراف سرچشمه رفسنجان وجود دارد که زیر ۲۰ خانوار هستند و برای اینکه بتوانند درخواست‌های حوزه بنیاد مسکن از جمله تغییر کاربری و ساخت و ساز منزل مسکونی خود را پی گیری کنند می‌توانند از سامانه راهبر کمک بگیرند.

رضایی عنوان کرد: گسترش بستر‌های الکترونیکی و آنلاین در کشور شرایطی را فراهم کرده است تا سازمان ها، ارگان ها، ادارات و وزارتخانه‌های کشور بتوانند خدمات خود را به صورت غیر حضوری نیز در اختیار مردم قرار دهند.

او با اشاره به اینکه بدون شک گسترش خدمات غیر حضوری از اتلاف وقت، رفت و آمد و مراجعات حضوری جلوگیری کرده و علاوه بر افزایش رفاه متقاضیان، روند انجام امورات را نیز تسریع می‌بخشد بیان کرد: در این میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز از راه اندازی سامانه‌های ارائه دهنده خدمات مربوط به خود مستثنی نشده و علاوه بر فعال کردن سامانه‌هایی برای انجام امورات مربوط به شهرها، سامانه راهبر را نیز در جهت خدمت رسانی به روستاییان کشور راه اندازی کرده است.

فرماندار رفسنجان گفت: تا قبل از راه اندازی این سامانه، روستاییان برای انجام امورات مربوط به ساخت و ساز واحد‌های مسکونی باید به مراکز مربوطه در شهر‌ها مراجعه می‌کردند، ولی در حال حاضر این سامانه کار را برای روستاییان عزیز راحت و آنان را از رفت و آمد به شهر‌ها بی نیاز کرده است.

او تصریح کرد: در سامانه مذکور خدماتی مربوط به ثبت درخواست دریافت تسهیلات، تغییر کاربری، پیگیری درخواست و… در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

رضایی بیان کرد: بیشترین تغییر کاربری در استان کرمان مربوط به رفسنجان است و وضعیت کنونی منازل روستایی باید تعیین تکلیف و ساماندهی شوند و سند تک برگ برای آن‌ها صادر شود.

او گفت: این کار از چندی پیش آغاز شده و در حال انجام است و روستاییان باید نسبت به صدور سند تک برگ منزل مسکونی خود هر چه سریعتر اقدام کنند تا از مزایای این سند بهره‌مند شوند.

۷۰۰ هکتار از املاک روستاییان استان کرمان دارای سند تک برگ شدند

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کرمان هم در این نشست با اشاره به اینکه برای ارتقا طرح‌های هادی و سامانبخشی به وضعیت کنونی منازل روستایی در تلاش هستیم گفت: ۲۲ هزار هکتار اراضی ملی در روستا‌های استان کرمان وجود دارد که تا ۴ سال پیش بنیاد مسکن توانسته بود هزار هکتار را سند دار کند، اما در حال حاضر این آمار به ۷ هزار هکتار افزایش یافته است.

علی محمدی بهجت بخشدار فردوس نوق رفسنجان هم در این نشست اظهار داشت: دو نهاد دهیاری و بنیاد مسکن باید با همدلی و همیاری مشکلات روستاییان را حل و فصل کنند و ارتقاء شاخص‌های روستایی باعث جلوگیری از مهاجرت می‌شود علاوه بر آن نیز مهاجرت معکوس هم شکل می‌گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار