استاندار آذربایجان غربی:

بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی با سرعت ادامه دارد+عکس

استاندار آذربایجان غربی گفت: در ایام تعطیل نیز بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده و تخریب شده در زلزله با سرعت ادامه دارد.

استاندار آذربایجان غربی روز چهارشنبه در دومین روز از فروردین سال ۱۴۰۲ در بازدید میدانی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی اظهار کرد: در ایام تعطیل نیز بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی بدون توقف انجام می‌شود و روند بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده و تخریب شده در زلزله با سرعت ادامه دارد.

محمدصادق معتمدیان می گوید: کار‌های خوبی در بحث آواربرداری واحد‌های تخریب شده صورت گرفته و طبق گزارش بیناد مسکن این کار تقریبا در همه مناطق زلزله‌زده پایان یافته است.

وی که از نزدیک و به صورت میدانی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده این شهرستان بازدید می‌کرد با مردم این مناطق نیز دیدار و گفتگو کرد.

معتمدیان با اشاره به آغاز مرحله ساخت و بازسازی واحد‌های مسکونی تخریب شده در این شهرستان بویژه روستا‌ها و شهر فیرورق، افزود: با حضور اکیپ های بنیاد مسکن آذربایجان غربی و استان‌های معین سرعت خوبی در این کار مشاهده می‌شود.

زمین لرزه ۵.۹ ریشتری هشتم بهمن پارسال موجب بروز خسارت جزیی و تعمیری برای حدود ۱۳ هزار واحد و خسارت کلی نیازمند تخریب و بازسازی در ۲ هزار و ۱۲۰ واحد شهری و روستایی شد.

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه سفر به شهرستان خوی با حضور در جمع خانواده شهید محمدرضا حاجی حسینلو با خانواده این شهید معزز دیدار و گفتگو کرد.

بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی با سرعت ادامه دارد

شهید حاجی حسینلو ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در حین انجام ماموریت در مناطق زلزله‌زده خوی در درگیری با سارقان اموال مردم این شهرستان بشدت مصدوم شد و علی رغم انتقال به بیمارستان و تلاش تیم امداد و اورژانس، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.