مکرون: قانون بازنشستگی تا پایان سال اجرایی خواهد شد

رئیس جمهور فرانسه گفت که قانون جدیدی که سن بازنشستگی را افزایش می‌دهد، ضروری است و اجرایی می‌شود.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه گفت که قانون جدیدی که سن بازنشستگی را افزایش می‌دهد، ضروری است و تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.

به گزارش رویترز، مکرون در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که این اصلاح ضروری است.

تا زمانی که دولت لایحه بازنشستگی را بدون رای پارلمان به تصویب نرسانده بود، اعتراضات علیه لایحه افزایش دو سال سن بازنشستگی به ۶۴ سال، جمعیت عظیم و مسالمت آمیزی را در راهپیمایی‌هایی که توسط اتحادیه‌ها سازماندهی شده بود، جمع کرده بود.

اما از زمان تصمیم دولت برای حذف رای گیری در پارلمان در هفته گذشته، اعتراضات خودجوش در پاریس و جا‌های دیگر هر شب شاهد آتش زدن سطل‌های زباله در میان درگیری با پلیس بوده است.معترضان روز چهارشنبه همچنین ایستگاه‌های قطار در شهر‌های جنوبی نیس و تولوز را مسدود کردند.این در کنار اعتصاب‌هایی که بر انبار‌های نفت، حمل‌ونقل عمومی و جمع‌آوری زباله‌ها تأثیر می‌گذارد، جدی‌ترین چالش برای رئیس‌ جمهور کنونی از زمان اعتراضات «جلیقه زردها» در چهار سال پیش است.

مکرون مدعی شد که آنچه «خشونت شدید» می‌خواند قابل قبول نیست، در حالی که او به حق اعتراضات مسالمت آمیز احترام می‌گذارد.او گفت: "ما مطمئن خواهیم شد که زندگی تا حد امکان عادی می‌تواند در مواجهه با معدودی که مانع از کار می‌شوند، از سر گرفته شود."

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت گسترده فرانسوی‌ها با قانون بازنشستگی و همچنین تصمیم دولت برای ارسال این لایحه به پارلمان در هفته گذشته بدون رأی‌گیری مخالف هستند. اما ماکرون گفت که محکم بر روی تصمیم خود خواهد ماند.او گفت: بین نظرسنجی‌های کوتاه‌مدت و منافع عمومی کشور، من منافع عمومی را انتخاب می‌کنم! ما هیچ رفتار نادرستی را تحمل نخواهیم کرد.

اتحادیه‌های کارگری روز پنج‌شنبه را یک روز دیگر در سراسر کشور برای اعتصاب و تظاهرات اعلام کرده‌اند.ژاک بورنشتین، یک بازنشسته در تظاهرات روز سه‌شنبه در پاریس گفت: ما این قانون را نمی‌خواهیم و تا زمانی که این قانون لغو نشود، مبارزه خواهیم کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۲ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام ،

ما در ایران یک قانون داریم ،
که دو سال خدمت زیر پرچم ،
را جز سابقه کار قرار می دهیم ،

مثلا کسی که دو سال سربازی رفته باشد ،
در سن ۵۸ سالگی بازنشسته است ،

تو هم دو سال اضافه شده به بازنشستگی
را در مکان اختیاری قرار بده ،
مثلا دو سال اضافه کار در مهد کودک ،

پیمان اشراقی.
آخرین اخبار