مناطق عملیاتی قصرشیرین آماده بازدید کاروان‌های راهیان نور

سرپرست فرمانداری قصرشیرین با اعلام اینکه مناطق عملیاتی این شهرستان آماده بازدید کاروان‌های راهیان نور است، گفت : از ایام پایانی اسفند پارسال تاکنون ۱۵ هزار نفر از مناطق عملیاتی و یادمان شهید بهشتی در این شهرستان دیدن کرده‌اند.

محمد حیدری سرپرست فرمانداری قصرشیرین با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و سال نو به مردم ایران اسلامی و به خصوص مرزنشینان قصرشیرین گفت : شهرستان مرزی قصرشیرین به عنوان دروازه کربلا و از مناطق تاریخی و تمدنی در غرب کرمانشاه با ظرفیت‌های بالای مذهبی، گردشگری، فرهنگی و تاریخی فراوان آماده بازدید مسافران و مهمانان نوروزی است.

وی اظهار کرد: قصرشیرین یکی از شهرستان‌های تمدنی باستانی و در عین حال مشهور به مدخل آزادگان سرافراز و دورازه کربلای معلا دارای ظرفیت‌های مذهبی و فرهنگی و گردشگری فراوانی است که هر انسانی با هر سلیقه‌ای را با گرایش به طبیعت و تمدنی و تاریخی جذب می‌کند.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: ما هم از این فرصت استفاده می‌کنیم و از همه مردم ایران و هم استانی‌ها دعوت می‌کنیم که در ایام تعطیلات نوروز به قصرشیرین سفر کنند، چون همه خدمات و تمهیدات و تدابیر لازم برای پذیرایی شایسته از مهمانان نوروزی و زائران و راهیان نور وجود دارد.

حیدری ادامه داد: مرز رسمی خسروی آماده خروج زائران انفرادی و کاروانی است و این مرز به عنوان نزدیکترین نقطه به کربلای معلا برای عزیمت زائران از این مرز آماده است.

وی گفت: مرز رسمی پرویزخان برای عزیمت گردشگران به اقلیم کردستان عراق و همچنین ورود گردشگرانی عراقی به ایران باز است که مسافران می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

او افزود: متناسب با فرهنگ بومی قصرشیرین سیاه چادر‌هایی برای ارائه خدمات فرهنگی سفر برپا شده و در کنار این استفاده از فرهنگ سنتی، شاهد فعال کردن هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی هستیم که پذیرای مهمانان ما هستند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: قصرشیرین جزو شهرستان‌های باستانی با تاریخ و تمدن کهن است و آثاری مثل عمارت خسرو و کانال ساسانی و دیگر آثار مهم باستانی در این منطقه وجود دارد که در سطح بین المللی به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: مراکز تفریحی و گردشگری قصرشیرین و رودخانه الوند هم از جمله ظرفیت‌هایی است که گردشگران می‌توانند از آن بهره گیری کنند.

وی ادامه داد: شهرداری، میراث فرهنگی، نیروی انتظامی، جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌ها با تشکیل اکیپ‌های متعدد با ماموریت‌های خاص آماده خدمات رسانی به مردم و مسافران هستند.

حیدری گفت: مسافران با رعایت شعائر اسلامی و احکام دینی ضمن استفاده از ایام نوروز و بهره گیری از طبیعت، ماه رمضان و احکام مترتب بر این ماه را نیز سرلوحه مسافرت‌های خود قرار می‌دهند به گونه‌ای که تعامل بین دستگاه‌ها و مردم مایه افتخار باشد.

وی افزود: در سال جدید تلاش می‌کنیم با اقدامات و سیاست گذاری‌های دولت در ایران اسلامی ما هم در قصرشیرین خدمت گذار خوبی برای مردم باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.